Niezwykły noworodek, który wie WIĘCEJ. Jego mina mówi wszystko

17.12.2019 09:39
Noworodek, który wie więcej
fot. Shutterstock

Kojarzycie sesje noworodkowe, na których maluchy poprzebierane są w zabawne stroje? Zajączek z oklapniętymi uszami w koszyczku, Pani Wiosna w kwietnym wianku, dwutygodniowy kapitan żeglugi morskiej. Urocze? Nie dla wszystkich. 

Sesja noworodkowa to odrębna dziedzina fotografii, wymagająca specjalnego przygotowania fotografa i zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa. Maluszki fotografowane w pierwszych tygodniach życia muszą mieć zapewnione specjalne warunki sesji: odpowiednią temperaturę pomieszczenia, wyprane w wysokiej temperaturze tekstylia, stabilne podłoże, zapewnione oparcie głowy.

To dlatego wszelkie rekwizyty: koszyki, skrzynki, wiaderka dociążane są od dołu, żeby równoważyć ciężar dziecka. Główka w kadrze znajdująca się w pozycji pionowej na sekundę podtrzymywana jest palcem przez rodzica, a "podpórka" później usuwana w programie graficznym. Natomiast kadry, na których dziecko unoszone jest wysoko do góry, w rzeczywistości robione są w poziomie, gdy dziecko leży bezpiecznie na poduszce, a rodzic układa ręce tak, aby wyglądało jakby unosił dziecko nad głowę.

Choć sesja noworodkowa trwa ponad dwie godziny, większość maluchów spotkanie z fotografem przesypia. Ale nie wszystkie. Pewna dziewczynka z Ohio wygląda, jakby doskonale wiedziała, co się wokół niej dzieje. I wcale nie była zadowolona ze swojego położenia.

Dziewczynka uwieczniona na zdjęciu autorstwa Justine Tuhy to Luna Musa z Westerville. Choć maluch ma zaledwie trzy tygodnie, wygląda, jakby wiedział więcej, niż nam się wydaje. Stad niezwykła popularność dziecka - w ciągu kilku dni fotografia obiegła media na całym świecie.

Rodzice dziewczynki zdradzają, że Luna przyszła na świat z taką miną, a na pytanie, czy nie wystraszyli się popularności dziecka, odpowiadają z humorem: na pewno w życiu daleko zajdzie.

Źródło: Instagram justinetuhyphoto, foxnews.com