Ciężarne będą mogły korzystać z darmowych leków, ale nie suplementów

Monika Piorun
18.04.2018 12:45
Ciężarne będą mogły korzystać z darmowych leków, ale nie suplementów
fot. Shuterstock

 Analizujemy, jakie będą koszty wprowadzenia bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży. Na pewno nie będzie to dotyczyło suplementów diety  zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że program będzie zaimplementowany w tym roku.

Mama Plus: Bezpłatne leki, ale nie suplementy dla kobiet w ciąży

Szumowski podczas konferencji prasowej był pytany o sobotnią zapowiedź wicepremier Beaty Szydło ws. wprowadzenia darmowych leków dla kobiet w ciąży. Minister zdrowia zapowiedział, że:

Pracujemy nad tym w resorcie, analizujemy, jaki jest skład i jakie są koszty leków, które kobiety w ciąży przyjmują. Na pewno nie będzie to dotyczyło suplementów diety. To jest tak naprawdę kategoria bardzo słabo zdefiniowana i wchodzenie w suplementy diety oznaczałoby otwarcie worka bez dna.

Analiza kosztów wprowadzenia tego rozwiązania, jak zapewnia szef resortu zdrowia, nie będzie trwała długo:

Na pewno nie będziemy 10 lat analizować kwestii leków dla kobiet w ciąży. Na pewno w tym roku będzie miała miejsce implementacja tych programów, które pani premier i pan premier ogłosili.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy uważasz, że ciężarne powinny mieć dostęp do bezpłatnych leków?

Liczba głosów:

Mama Plus: ułatwienia w dostępie do leków dla przyszłych matek

Podczas sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy wicepremier Beata Szydło zapowiedziała program „Mama +”, który ma przewidywać m.in. premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży:

Wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe, w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży.

Zobacz także

źródło: PAP/Ministerstwo Zdrowia

TO MUSISZ WIEDZIEĆ:

___

zdrowie.radiozet.pl/π