Zamknij

Chiński kalendarz płci wskaże Ci płeć dziecka. Sprawdź, czy ta metoda jest skuteczna

13.12.2020
Aktualizacja: 13.12.2020 21:57
Za kobietą w ciąży stoi mężczyzna. Trzyma on tabliczki z napisani: chłopiec, dziewczynka.
fot. Shutterstock

Chiński kalendarz płci ma podobno 90-procentową skuteczność. Dowiedz się, co trzeba zrobić, by sprawdzić płeć dziecka.

Chłopiec a może dziewczynka? Wielu rodziców chciałoby mieć na to wpływ i móc zaplanować płeć dziecka. Wtedy z pomocą przychodzi chiński kalendarz płci, który swoje wyniki opiera na dwóch danych: wieku matki i miesiącu poczęcia dziecka. Na przykład u trzydziestolatek największe szanse są na to, że urodzą one dziewczynki, gdyż do poczęcia chłopca dochodzi tylko w styczniu, listopadzie oraz grudniu.

Chiński kalendarz płci – jak ona działa?

Odczytanie płci dziecka z kalendarza jest bardzo proste. Potrzeba tylko dwóch danych: wieku matki (oczywiście w momencie poczęcia) i miesiąc, w którym doszło do zapłodnienia. Pamiętaj jednak o tym, że wiek mamy musi być obliczony na podstawie chińskiego kalendarza księżycowego, według którego miesiąc ma tylko 28 dni.

Jeśli masz problem z wyliczeniem swojego wieku według księżycowego kalendarza lub nie wiesz kompletnie jak to zrobić, nie martw się. W internecie jest wiele kalkulatorów i kalendarzy, które szybko i skutecznie to obliczają. Pamiętaj także o tym, że w tej metodzie mowa o wieku ukończonym, a nie tzw. rocznikowym.

Chinski-kalendarz-plci-Chinski-kalendarz-plci
fot. Chiński kalendarz płci

Chiński kalendarz płci – skuteczność

Autorzy kalendarza wierzą, że skuteczność ich metody wynosi aż 90 procent. Natomiast amerykańscy naukowcy poszli za ciosem i sprawdzili pomysł chińczyków. Według nich ta metoda ma około 85 procent skuteczności. Jest to więc całkiem sporo. Warto też dodać, że wielu rodziców potwierdza skuteczność działania chińskiego kalendarza płci. Należy jednak pamiętać, że nie wolno traktować tej metody poważnie. Niestety zaplanowanie poczęcia w konkretnym miesiącu nie wystarczy, aby wybrać płeć dziecka.

Chiński kalendarz płci – historia metody

Najprawdopodobniej chiński kalendarz płci został odkryty około 700 lat temu przez chińskiego naukowca w królewskim grobowcu koło Pekinu. Do dziś oryginał kalendarza znajduje się w Instytucie Nauk w Pekinie.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Zdrowie Radio ZET na Facebooku!