Zamknij

Niezwykłe zachowanie bliźniąt po porodzie [wzruszający film]

17.12.2019
Aktualizacja: 06.11.2020 10:13
Bliźnięta po porodzie - niezwykłe zachowanie
fot. Shutterstock

Bliźnięta mają ze sobą niezwykłą więź. Film, który za chwilę zobaczycie, dobitnie to udowadnia. Zobaczcie, jak zachowują się te dwa maluchy tuż po porodzie, gdy leżą na piersiach mamy. 

Bliźnięta zwykle są mniejsze i słabsze, ale mają wyjątkową relację. Nic w tym dziwnego, skoro od momentu poczęcia po narodziny są ze sobą przez cały czas. Wspólnie tworzą swój mały świat. Już od pierwszych chwil życia przytulają się do siebie, wspierają się. Bywa, że ich relacja jest silniejsza niż z mamą i tatą.

Po narodzinach bliźnięta lubią przebywać blisko siebie, zawsze mają towarzysza zabaw, świetnie się rozumieją. Są bardzo empatyczne i bardzo przeżywają emocje swojego brata lub siostry. Zwykle wypracowują swój własny język, którym posługują się między sobą, tworzą swoisty styl komunikowania się.

Jak bardzo silna jest ta więź pokazuje film opublikowany na Facebooku przez Motherly. Na tym materiale widać bliźnięta tuż po porodzie leżące na piersiach swojej mamy. W pewnej chwili jedno z nich chwyta swojego bliźniaka za dłoń i trzyma ją mocno, jakby chciało tym gestem powiedzieć: "Nie martw się. Jestem tutaj. Nie zostawię Cię samego/ samej".

Ten film jest naprawdę wzruszający. Nie wierzycie? Spójrzcie sami.

Źródło: Motherly