Amy Schumer pokazała brzuch po stymulacji do in vitro [Mocne zdjęcie]

13.01.2020 10:12
Amy Schumer pokazała brzuch po stymulacji do in vitro
fot. Shutterstock

Jednym z etapów procedury in vitro jest stymulacja hormonalna w zastrzykach. Amerykańska aktorka Amy Schumer pokazała, jak wygląda brzuch po takiej serii.

In vitro to metoda zapłodnienia pozaustrojowego polegająca na pobraniu komórki jajowej od kobiety oraz plemników od mężczyzny i połączeniu ich w warunkach laboratoryjnych, a następnie wprowadzeniu powstałego zarodka do macicy kobiety.

Pierwszym etapem procedury in vitro jest stymulacja hormonalna w zastrzykach. Chodzi o pobudzenie jajników do produkcji jak największej liczby komórek jajowych, tak aby zwiększyć szanse na powstanie zarodka. Zastrzyki podawane są w warunkach domowych, podskórnie, w brzuch. Amerykańska "królowa stand-upu" Amy Schumer pokazała, jak wygląda brzuch po tygodniu stymulacji.

"Tydzień z IVF za mną, czuję się wyczerpana fizycznie i emocjonalnie. Jeśli też przez to przeszłaś i masz ochotę podzielić się ze mną swoją historią i poradami, zrób to. Mój numer telefonu znajdziesz w moim biogramie" - czytamy w poruszającym wpisie na Instagramie.

To nie pierwszy raz, kiedy Amy Schumer zdecydowała się na podzielenie się z fanami intymnymi szczegółami dotyczącymi stanu swojego zdrowia. Niedawno pisaliśmy o niepowściągliwych wymiotach ciężarnych, które towarzyszyły aktorce w pierwszej ciąży. Po porodzie Amy Schumer pokazała w mediach społecznościowych pozostałe trudy macierzyństwa, w tym zdjęcie blizny po cesarskim cięciu.

Fotografia posiniaczonego brzucha może szokować. Część osób zadaje pytanie, po co epatować nagością i zdradzać intymne szczegóły dotyczące leczenia. Niektórzy oskarżają aktorkę wręcz o ekshibicjonizm. Dla wielu osób znajdujących się w podobnej sytuacji ma to jednak ważny aspekt terapeutyczny. Chodzi zarówno o przełamanie poczucia osamotnienia, jak i otwarte mówienie o in vitro w kontekście procedury medycznej, a nie sporu ideologicznego.

Źródło: Instagram Amy Schumer