Zamknij

Węgry: 35-latkę bolał brzuch, od ratowników dowiedziała się, że rodzi

29.06.2021 14:47
Niespodziewany poród na Węgrzech
fot. Damian Klamka/East News

Na Węgrzech odbył się w weekend niecodzienny poród. Młoda mam dopiero od medyków z pogotowania ratunkowego dowiedziała się, że jest w ciąży i właśnie rodzi. To niewiarygodne, że w XXI wieku wciąż zdarzają się takie historie!

Ratownicy zostali wezwani do 35-letniej kobiety z powodu silnych skurczów brzucha. Na miejsce dojechali w kilka minut, jednak po zbadaniu pacjentki okazało się, że kobieta jest w trakcie porodu. Mieszkanka komitatu (województwa) Somogy na południowym zachodzie Węgier dopiero od medyków z pogotowia ratunkowego dowiedziała się, że jest w ciąży i ma skurcze porodowe – poinformowała Węgierska Służba Pogotowia Ratunkowego.

Niespodziewany poród, ale dziecko zdrowe

Młoda mama nie dowierzała medykom, ale z ich pomocą urodziła na miejscu zdrowego noworodka. Mała dziewczynka i jej zaskoczona matka zostały w stanie stabilnym przewiezione do szpitala.

„Noworodkowi życzymy szczęśliwego, długiego życia, a uczestnikom akcji ratunkowej gratulujemy!” – napisano na profilu węgierskiego pogotowia na Facebooku.

Pod postem jest już ponad 600 komentarzy – niektóre są pełne zrozumienia, inni użytkownicy nie dają jednak wiary, że można nie zauważyć ciąży:

  • Ciekawe, co to za rodzina i jaką ma historię. Czy ta kobieta kiedykolwiek była u ginekologa? Mam poważne podejrzenia braku edukacji.
  • To nie pierwszy i nie ostatni przypadek, że ktoś nie zauważa, że jest w ciąży. Tak bywa. Mam nadzieję, że niespodziewany maluch mimo tego dorośnie w wielkiej miłości.
  • Niewiarygodne, że ktoś nie zauważa, że jest w ciąży! Przecież dziecko w pewnym momencie zaczyna się ruszać w brzuchu mamy. Domyślam się, że test na IQ jest ujemny!
  • Nie mogę uwierzyć, nie mogę sobie wyobrazić, że kobieta nie zdaje sobie sprawy, że jej ciało się zmieniło. Nie czuje ruchów dziecka. Czy można być aż tak nieświadomym swojego ciała? Nie byłam nawet w 5. tygodniu ciąży, nie mówiąc o wizycie u lekarza, ale już wiedziałam, że jestem w ciąży...

Źródło: PAP / FB Országos Mentőszolgálat