Zamknij

Aplikacja sprawdzi, czy masz chorobę weneryczną

Monika Karbarczyk
11.08.2015 14:35

Niewiedza to podobno błogosławieństwo, ale nie w tym wypadku. Uprawiałeś seks bez zabezpieczenia? Dzięki tej aplikacji sprawdzisz czy zaraziłeś się chorobą weneryczną.

Choroby weneryczne: aplikacja sprawdzi czy zaraziłeś się podczas sexu
fot. ---

Amerykańska organizacja opracowała ciekawą aplikacje na smartfony. Amerykanie stworzyli technologię, która pomoże nam sprawdzić, czy jesteśmy nosicielami wirusa choroby wenerycznej.

Aplikacja sprawdzi czy jesteś chory

Mieszkańcy Kalifornii będą mogli skorzystać z ciekawej aplikacji. Odpowiada za nią organizacja Planned Parenthood, która działa na rzecz praw reprodukcyjnych. Amerykańska organizacja propaguje świadome rodzicielstwo, dostęp do kompleksowej edukacji seksualnej, legalnej antykoncepcji i aborcji czy walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Aplikację Planned Parenthood Direct można znaleźć w sklepie internetowym Google i Apple. Każdy, kto zainstaluje ją na swoim telefonie, będzie mógł bez problemu zamówić do swojego domu zestaw, który ułatwi nam przebadanie naszego moczu na obecność chlamydii i rzeżączki – dwóch najczęściej występujących chorób wenerycznych.

Zestaw do badań z dostawą do domu

Za pomocą aplikacji, klient wysyła prośbę o dostarczenie pod wybrany adres paczki, w której znajdować się będą pojemniki na próbki. Zestaw powinien pojawić się w domu zamawiającego w ciągu 2-4 dni roboczych. Paczka nie jest opisana i nikt nie musi podpisywać się pod jej odbiorem.

W środku znajdziemy instrukcję użycia zestawu i sposób w jaki mamy wysłać próbki naszego moczu do odpowiedniego laboratorium. Wyniki zostaną nam dostarczone za pomocą aplikacji zainstalowanej na naszym telefonie.

Jeśli wynik badania jest pozytywny, do apteki chorego zostanie dostarczona odpowiednia recepta, którą będzie mógł bez problemu zrealizować. Leczenie samej rzeżączki wymaga jednak wizyty u lekarza, który wykona odpowiedni zastrzyk – jest on uzupełnieniem leczenia doustnego.

Za cały zestaw i usługę zapłacimy około 149 dolarów. Możliwe, że ze względu na niewystarczający pakiet zdrowotny, sami będzie my musieli pokryć dodatkowe koszty leków. 

Aplikacja i zestaw są przeznaczone dla osób, które mieszkają w obszarach ze słabym dostępem do opieki medycznej. Organizacja stworzyła to rozwiązanie także dla osób, które po prostu boją się wizyty u lekarza i dyskryminacji, która może ich spotkać ze strony innych ludzi.

Źródło: Mashable