15 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi

Monika Piorun
05.09.2018
Aktualizacja: 14.11.2019 17:20
Nadciśnienie, wysokie ciśnienie krwi, 15 sposobów, ciśnieniomierz, mierzenie ciśnienia
fot. Shutterstock

Zanim zaczniesz przyjmować leki, które pozwolą osiągnąć Ci idealne ciśnienie tętnicze (120/80 mmHg), możesz wprowadzić w życie kilka drobnych zmian. Jeśli wejdą Ci w nawyk – skutecznie ograniczysz ryzyko zawału, udaru mózgu, miażdżycy, uszkodzenia nerek, a nawet... utraty wzroku, do której może doprowadzić nieleczone nadciśnienie.

Domowe metody na obniżenie ciśnienia tętniczego

Przestań palić papierosy – lepiej... napal w kominku i zacznij więcej ćwiczyć! Dlaczego? Naukowcy z Wielkiej Brytanii udowodnili, że przy każdym obniżeniu temperatury powietrza w pomieszczeniu o 1°C, ciśnienie skurczowe wzrasta o 0,48 mmHg – a rozkurczowe o 0,45 mmHg. Największy związek pomiędzy ciśnieniem krwi a ciepłem wewnątrz danego pokoju zaobserwowano wśród osób, które nie uprawiały regularnie żadnej formy aktywności fizycznej.

Wbrew pozorom to właśnie brak ruchu jest największym grzechem osób mających skłonność do nadciśnienia. Już 150 min umiarkowanego wysiłku w tygodniu może znacząco obniżyć ciśnienie tętnicze. Wystarczy nawet zwykły spacer. Przyda się też zmiana diety i wprowadzenie kilku dodatków, które mogą okazać się bezcenne dla wszystkich, którzy powinni zredukować ciśnienie.

Przeczytaj: DASH – dieta na obniżenie ciśnienia uznana za najzdrowszą na świecie!

Jak obniżyć ciśnienie bez leków? Najlepsze sposoby [GALERIA]

Zobacz także

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: Medical News Today

_______

zdrowie.radiozet.pl/π