Zamknij

Koszmarny wypadek. Dziecko zginęło na elektrycznej bieżni

23.03.2021
Aktualizacja: 23.03.2021 13:50
Elektryczna bieżnia
fot. Shutterstock

Producent sprzętu sportowego Peloton poinformował, że w wyniku niewłaściwego użytkowania elektrycznej bieżni śmierć poniosło trzyletnie dziecko. To nie pierwszy tego typu wypadek.

Elektryczna bieżnia firmy Peloton to sprzęt przeznaczony dla osób powyżej 16. roku życia. W dobie pandemii coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, ćwiczą na niej też młode matki, wracające do formy po ciąży. W domowym chaosie o wypadek nietrudno.

Śmierć dziecka na bieżni

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób zginął trzylatek. Ze względu na traumę najbliższych producent bieżni zdecydował się nie ujawniać szczegółów sprawy. Wiadomo jedynie, że dziecko miało urazy twarzy, szyi i "ślady bieżnika na plecach".

Szef firmy Peloton John Foley wystosował list do klientów z prośbą o przestrzeganie zasad instrukcji użytkowania sprzętu sportowego. Poinformował także, że w ostatnim czasie wypadkowi na bieżni uległo też inne kilkuletnie dziecko, ale jego obrażenia okazały się mniej groźne.

Według Komisji ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich na oddziałach ratunkowych Stanów Zjednoczonych leczono około 22 500 pacjentów z urazami powstałymi na bieżni, w tym około 2000 dzieci w wieku poniżej ośmiu lat.

W latach 2018-2020 zaraportowano 17 zgonów związanych z użytkowaniem bieżni. Jedną z ofiar było pięcioletnie dziecko.

W 2009 roku w wypadku na elektronicznej bieżni zginęła czteroletnia córka legendarnego bokserka Mike'a Tysona. Dziewczynka zaplątała się w kabel zasilający urządzenie, który zacisnął jej się na szyi.

Źródło: bloomberg.com