Zamknij

Pokazał na czym polega utrata smaku i zapachu w COVID-19. Zobacz film

09.12.2020
Aktualizacja: 09.12.2020 13:56
Utrata węchu i smaku - vloger nagrał film
fot. Shutterstock

Trudno jest wytłumaczyć osobie, która tego nie doświadczyła, na czym polega utrata smaku i węchu w COVID-19. Pewien vloger nagrał film, by pokazać, jak to w rzeczywistości wygląda.

Może jeść wszystko. Bardzo pikantne, kwaśne potrawy nie wywołują u niego żadnego grymasu. Czosnek, cebulę, ostre papryczki gryzie, połyka bez najmniejszych trudności. Russell Donnelly, trzydziestolatek ze Stanów Zjednoczonych, na filmie opublikowanym na Tik Toku pokazuje, jak w praktyce wygląda utrata węchu i smaku podczas COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.  

Osobom, które nigdy tego nie doświadczyły, ciężko jest wytłumaczyć, co oznacza utrata tych zmysłów. A jest to dość powszechnie występujący objaw COVID-19.

Russell Donnelly oprócz utraty powonienia i smaku nie miał innych, poważniejszych objawów. Czuł się dobrze, więc relacjonował przebieg swojej choroby w mediach społecznościowych. Mężczyzna postanowił pokazać wszystkim niedowiarkom, na czym naprawdę polega ten objaw.  Je ostre, a także bardzo kwaśne potrawy i... nic nie czuje, choć osoby oglądające te sceny wzdrygają się na samą myśl o spróbowaniu tych produktów.

Utrata węchu i smaku jest jednym w typowych objawów COVID-19. Zwykle zmysły te wracają po kilku tygodni po chorobie.

Zobacz także

Źródło: Tik Tok