Zamknij

Tyła mimo diety i ćwiczeń. Lekarze odkryli szokującą przyczynę

18.10.2021 12:43
Tycie pomimo diety
fot. Shutterstock

Młoda kobieta usilnie starała się schudnąć. Stosowała restrykcyjne diety, niewiele jadła, a mimo to tyła. Jej brzuch był coraz większy, w pewnym momencie przypominał brzuch ciążowy. To skłoniło kobietę do wizyty u lekarza. Co było przyczyną tycia? Diagnoza zaskoczyła kobietę.

29-letnia Amanda Shoultz przybierała na wadze, choć stosowała się do ścisłej diety i regularnie ćwiczyła. Kobieta zauważyła, że obwód jej brzucha powiększa się, chociaż reszta ciała pozostaje szczupła.

Wyeliminowała z diety nabiał, gluten i mięso, często ćwiczyła, ale bez rezultatów.

Shoultz powiedziała w wywiadzie, że po raz pierwszy zauważyła powiększanie się brzucha w styczniu 2021 roku, ale założyła, że jej metabolizm zwalnia, a jej ciało zmienia się wraz z wiekiem.

- Zauważyłam, że z biegiem lat powoli zaczęłam przybierać na wadze, ale po prostu myślałam, że to część starzenia się – przyznała kobieta. Opisała, że jej brzuch wyglądał tak, jakby przez cały dzień miał wzdęcia.

Nie czuła bólu, ale brzuch zrobił się niepokojąco twardy.

29-latka zgłosiła się do lekarza, który od razu skierował ją na badania obrazowe. Wynik tomografii komputerowej był dla młodej kobiety szokujący.

''Słuchaj swojego ciała, ponieważ nikt nie zna go lepiej niż ty''

Badania wykazały, że w jamie brzusznej młodej kobiety rośnie guz nowotworowy. W momencie postawienia diagnozy guz miał 33 centymetry i ważył niemal 8 kilogramów. 

Lekarze zdiagnozował  tłuszczakomięsaka. To rzadki rodzaj nowotworu, który rozwija się w tkance tłuszczowej i może pojawić się w dowolnym miejscu w ciele, ale często występuje w jamie brzusznej.

Kobieta przeszła operację w Baylor University Medical Center, podczas której usunięto guza, a także jedną nerkę i części nadnercza.

Po usunięciu nowotworu żołądek 29-latki wrócił do normy.

- Słuchaj swojego ciała, ponieważ nikt nie zna go lepiej niż ty – powiedziała w wywiadzie Amanda Shoultz.

- Jeśli wszystkie badania wychodzą dobrze, ale nadal widzisz zmiany w swoim ciele — udaj się do lekarza — dodała.

Źródło: dailymail.co.uk