Trojaczki z Torunia: Jonatan, Benjamin i Stefan

Monika Piorun
30.09.2016 22:47
Trojaczki z Torunia: Jonatan, Benjamin i Stefan

Niewiarygodne! Kolejne narodziny jednojajowych trojaczków w Polsce. Tym razem na świat przyszło trzech identycznych chłopców!

15 września 2016 - dokładnie tego samego dnia, co trojaczki (3 siostry z Opola) - w Toruniu urodziły się następne jednojajowe trojaczki (3 braci). W odróżnieniu od dziewczynek chłopcy nie są wcześniakami. Są zupełnie zdrowi i ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Przeczytaj: Trojaczki z Opola - takie noworodki zdarzają się raz na 200 mln!

Mimo że tego typu narodziny zdarzają się niezwykle rzadko, w połowie września w Polsce mieliśmy prawdziwy urodzaj, jeśli chodzi o mnogie ciąże.

W przypadku trojaczków z Torunia rodzice dowiedzieli się potrójnym szczęściu już na początku ciąży.

Usłyszeli od lekarzy, że mają do czynienia z ciążą jednokosmówkową, co oznacza, że rozwijające się w łonie matki płody mają wspólne łożysko. Dzieci, które przyjdą na świat są potem niemal identyczne i początkowo bardzo trudno je od siebie rozróżnić.

Trzech braci prawie nie do odróżnienia

avenue-fajne-bawelniane-pajace-spiochy-3-pak-74-1151077
fot. imged.pl

Rodzice chłopców mają już jednak swoje sposoby na rozpoznawanie niemowląt. Ich ojciec zauważył, że część z nich ma różne uszka lub znamiona na pleckach.

Na razie cała rodzina żyje w rytmie trzygodzinnym. W takim odstępie czasu podawane jest trojaczkom mleko ściągane z piersi ich mamy. W domu na braci czekają jeszcze dwie siostry - sześcioletnia Faustyna i trzyletnia Tosia. 

Niedawno zakupiony siedmioosobowy samochód bardzo szybko zdołał się zapełnić. Rodziców trojaczków czeka jeszcze zamiana 52-metrowego mieszkania na większe.

Gratuujemy i trzymamy kciuki za zdrowie trojaczków!

____

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π