Zamknij

Zaskakujący efekt choroby COVID-19. Wygląd tego pielęgniarza szokuje

22.05.2020
Aktualizacja: 05.11.2020 20:12

Zobacz, jak wygląda ciało osoby, która była zarażona koronawirusem SARS-CoV-2. Ten mężczyzna w ciągu 6 tygodni stracił ponad 22 kg.

Pielęgniarz Mark Schultz
fot. Instagram/ @thebearded_nurse

Mieszkający w San Francisco pielęgniarz Mike Schultz, 43-latek, zaraził się koronawirusem SARS-CoV-2 w połowie marca 2020 r., infekcja, która się u niej pojawiła objawiała się wysoką gorączką (prawie 40 st. C), problemami z oddychaniem, miał płyn w płucach. Został hospitalizowany. Po 6 tygodniach zaczął dochodzić do siebie, ale był tak słaby, że nie miał siły podnieść telefonu komórkowego. Gdy chciał coś napisać, drżały mu dłonie.

Ale oprócz osłabienia pojawił się jeszcze jeden efekt uboczny... Mike Schultz schudł ponad 22 kg (wcześniej ważył ponad 86 kg, po wyjściu ze szpitala około 63 kg). Przed chorobą był bardzo wysportowanym, dobrze zbudowanym, muskularnym człowiekiem, chodził na siłownię, dobrze się odżywiał.

Zobacz, jak wyglądał wcześniej, a jak teraz:

Jego wygląd naprawdę szokuje – stracił ponad 20 kilogramów w 6 tygodni. Mike przyznał, że jest zaskoczony tym, co COVID-19 zrobił z jego ciałem. Ale nie traci nadziei, że szybko wróci do zdrowia. Chociaż przyznał, że po wyjściu ze szpitala, jego pierwszy posiłek był bardzo niezdrowy: dwa cheeseburgery, małe frytki i koktajl truskawkowy.

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na całym świecie w zastraszającym tempie. Chorobę SARS-CoV-2 stwierdzono u kilku milionów osób. Mike Schultz prawdopodobnie zaraził się koronawirusem na Winter Party Festival w Miami, które odbyło się na początku marca.

Dowiedz się więcej:

Źródło: insider/ TMZ/ Instagram