Ona traci pamięć, a on pisze książkę, by przypomnieć jej dawne życie

29.10.2019 15:28
dailymail.co.uk Facebook
fot. dailymail.co.uk Facebook

Ta historia to gotowy scenariusz na film. Kobieta po udarze traci pamięć, a jej mąż pisze książkę ze wspomnieniami, by ukochana mogła przypomnieć sobie ich wspólne życie. 

Camre Curto z Fenton w USA doznała udaru mózgu w 33. tygodniu ciąży. Dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie, ale kobieta nie wróciła do zdrowia. W wyniku powikłań po udarze straciła pamięć.

Po przebudzeniu nie pamiętała tego, kim jest, nie pamiętała porodu, nie poznawała własnego męża i rodziców. Mąż kobiety padł na niesamowity pomysł.

„Nie wiem, kim jesteś, ale wiem, że Cię kocham” 

Camre Curto nie pamięta najważniejszych wydarzeń ze swojego życia. 31-latka z Fenton w stanie Michigan doznała udaru, gdy była w ciąży ze swoim synem Gavinem. Kobieta po przebudzeniu w szpitalu nie pamiętała porodu, nie wiedziała, że ma dziecko, nie poznawała też najbliższych członków swojej rodziny, w tym własnego męża.

Uszkodzenia mózgu spowodowane udarem pozostawiły kobietę bez pamięci długiej i krótkiej, co oznacza, że nie pamiętała ona zarówno wydarzeń sprzed lat, jak i tych, które miały miejsce niedawno. 

38-letni Steve pozostawał samotnym rodzicem przez wiele miesięcy, podczas gdy Camre dochodziła do siebie w domu rodziców i pracowała z terapeutami. Gdy Camre powoli wracała do siebie, powiedziała Steve'owi, że wiedziała, że go kocha, ale nie mogła sobie przypomnieć, dlaczego i jak się zakochali.

To właśnie ten moment zainspirował mężczyznę do napisania i opublikowania książki w całości dedykowanej chorej żonie. W książce „Ale ja wiem, że cię kocham” (But I Know I Love You) opisuje ich romans i wspólne życie, wszystko po to, by pomóc Camre przypomnieć sobie przeszłość.

Choć książka pozwoliła kobiecie odtworzyć niektóre wydarzenia z przeszłości, to pamięć nie wróciła i życie rodziny na zawsze się zmieniło. 

– Bardzo lubię to czytać, ale w tej chwili mam mieszane uczucia – powiedziała Camre w Good Morning America. „Czasami jest to dla mnie trudne, ponieważ pokazuje mi wszystko to, przez co przeszliśmy i czego nie ma już we mnie”.

Dzięki miłości męża i syna udało się stworzyć zupełnie nową rodzinę. Wszyscy starają się cieszyć każdym wspólnym dniem. Steve tłumaczy, że dla niego i jego żony najbardziej liczą się z pozoru niewielkie gesty i wydarzenia, takie, jak wspólne oglądanie meczu syna.

– Bez względu na to, jak wszystko jest trudne, było i może być, po prostu musisz dać sobie nadzieję i iść naprzód – powiedziała Camre Curto.

dailymail.co.uk Facebook
fot. dailymail.co.uk Facebook

Źródło: dailymail.co.uk