Ratowali przyrodzenie pacjenta w Jeleniej Górze. Potrzebna była szlifierka

22.01.2020 11:12
Strażacy ratowali przyrodzenie pacjenta szpitala w Jeleniej Górze
fot. Shutterstock

Na SOR w Jeleniej Górze zgłosił się mężczyzna, któremu metalowy pierścień utknął na penisie. Lekarze musieli wezwać strażaków. Sprawdź, jak skończyła się ta historia.

W poniedziałek 20 stycznia, po godzinie 6 rano, dyżurny straży pożarnej w Jeleniej Górze odebrał nietypowy telefon. Dzwonili lekarze z Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, żeby poprosić o pomoc w ściągnięciu metalowego pierścienia z... penisa pacjenta.

Sytuacja była poważna. Doszło do obrzęku i niedokrwienia członka, co groziło martwicą, a w konsekwencji - nawet amputacją penisa! Zaniechanie interwencji chirurgicznej stwarza bowiem ryzyko rozwinięcia się śmiertelnie niebezpiecznej sepsy.

W Jeleniej Górze na szczęście skończyło się na strachu. Strażacy dostarczyli odpowiedni sprzęt - mini szlifierkę - za pomocą której udało się ściągnąć metalowy pierścień z przyrodzenia pacjenta.

To nie pierwsza tego typu historia. Niedawno pisaliśmy o mężczyźnie, który zgłosił się do szpitala w Kołobrzegu z PIĘCIOMA metalowymi pierścieniami na penisie. Podobny przypadek miał również miejsce w szpitalu w Tarnowie.

Źródło: 24jgora.pl, strazacki.pl