Zamknij

Pomyliła krople do oczu z klejem do tipsów. Tragiczna pomyłka

23.04.2021
Aktualizacja: 23.04.2021 13:10
Pomyliła klej do tipsów z kroplami do oczu
fot. Shutterstock

Pewna Amerykanka, mieszkająca Michigan, pomyliła krople do oczu z klejem do paznokci i w ten sposób skleiła sobie oko. Konieczna była pomoc chirurgiczna.

Yacedrah Williams, mieszkanka Michigan w Stanach Zjednoczonych, zasnęła z soczewkami kontaktowymi w oczach. Przebudziła się około pierwszej w nocy i chciała je wyjąć. Ponieważ oczy były suche, potrzebowała kropli do oczu. Sięgnęła więc po torebkę, w której trzymała małą buteleczkę tego preparatu. Niestety pomyliła ją z buteleczką kleju do paznokci, który też nosiła ze sobą, by w razie konieczności móc naprawić złamane tipsy.

Kobieta zdała sobie sprawę ze swojego błędu o sekundę za późno, gdy kropla kleju wpadła już do jej oka.

– O mój Boże, pomyślałam w pierwszej chwili – opowiadała dziennikarzom Yacedrah i dodała: – Klej wpadł mi do oka, próbowałam go wytrzeć, ale tylko pogorszyłam sprawę. Skleiły mi się powieki. Potem po prostu zaczęłam oblewać oczy zimną wodą i próbowałam rozdzielić powieki. Niestety nie udało mi się.

Kobieta wezwała karetkę pogotowia, która zabrała ją do szpitala, gdzie lekarze usunęli soczewkę kontaktową, na której był klej. Zdaniem lekarzy szkło kontaktowe uratowało jej wzrok. Kobieta straciła rzęsy, ponieważ lekarze musieli odwrócić część powieki i pociągnąć za nią, by usunąć soczewkę.

To, że udało się uratować Yacedrah Williams wzrok było efektem dwóch rzeczy: po pierwsze, klej pokrył głównie soczewkę, a nie gałkę oczną, po drugie kobieta odpowiednio zareagowała, próbując przepłukać oko.

– Jeśli kiedykolwiek coś dostanie się do oka, natychmiast przepłucz oko wodą, obficie je przemywaj, trzymając głowę pod kranem lub polewając oko butelką wody – powiedział dr George Williams, okulista z Beaumont Health w Royal Oak w stanie Michigan i dodał: – Zrobisz bałagan, ale możesz ocalić swój wzrok.

Lekarz dodał, że Yacedrah Williams nie jest pierwszą osobą, która przypadkowo wpuściła sobie klej do paznokci w oko. Takich przypadków jest znacznie więcej.

Źródło: LiveScience