Zamknij

Miał bardzo dziwny kaszel... okazało się, że połknął gwizdek

24.08.2018 16:06
Kaszlący chłopiec/ połknął gwizdek
fot. Shutterstock

Czteroletni chłopiec z pewnością zapisze się w pamięci lekarzy. Miał dziwny kaszel i jego rodzice bali się, że jest chory. Tymczasem okazało się, że maluch połknął gwizdek. Posłuchaj tego dźwięku.

Lekarze z New Delhi w Indiach z pewności długo będą pamiętali historię 4-letniego chłopca, który został przyprowadzony przez rodziców z powodu dziwnego, świszczącego kaszlu.

Zobacz video:

Chłopiec nie miał żadnych innych objawów świadczących o infekcji. Oprócz kaszlu, nic mu nie dolegało. Podczas osłuchiwania chłopca lekarz usłyszał świszczenie w lewym dolnym płucu. Rodzice - dopytywani przez lekarza - przyznali, że ich dziecko dwa dni wcześniej (wtedy gdy pojawił się kaszel) bawił się gwizdkiem. Później nikt tego przedmiotu już nie widział. To podsunęło lekarzowi myśl, że chłopiec mógł go połknąć. Rentgen płuc potwierdził to przypuszczenie.

Lekarze zrobili chłopcu bronchoskopię i delikatnie wyjęli gwizdek z jego płuc. Na szczęście obyło się bez powikłań, a dziecko szybko wróciło do zdrowia.

To oczywiście nie jest odosobniony przypadek. Dzieci bardzo często połykają różne przedmioty. Nie zawsze kończy się to tak szczęśliwie, jak w przypadku tego chłopca. Warto jednak przy tej okazji, uczulić opiekunów małych dzieci, by byli bardziej uważni.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Źródło: nejm.org
------------------------------
zdrowie.radiozet.pl/ mk