Nie mógł oddawać moczu. Przyczyna? Strzelanina sprzed lat

15.10.2019 16:18
Problem z pęcherzem moczowym
fot. Shutterstock

Mężczyzna od jakiegoś czasu miał problem z oddawaniem moczu. Każda wizyta w toalecie była bolesna. To samo dotyczyło życia seksualnego i problemów z wytryskiem. Gdy wreszcie zgłosił się do lekarza i wykonano prześwietlenie, przecierał oczy ze zdumienia. Lekarze usunęli mu...

Pewien 42-latek z Connecticut w USA od dłuższego czasu cierpiał z powodu bolesnego oddawania moczu i bolesnych lub utrudnionych wytrysków. Doświadczał bólu za każdym razem, kiedy próbował skorzystać z toalety. Jego życie seksualne również było utrudnione. Mężczyzna przez rok zmagał się ze swoimi dolegliwościami, zanim postanowił zgłosić się na badanie lekarskie.

Historia sprzed lat

Gdy lekarze wykonali badania, wszystko stało się jasne. W pęcherzu mężczyzny znajdował się specyficzny przedmiot, którego nikt nie spodziewał się tam znaleźć. Lekarze zidentyfikowali kulę (pocisk) po postrzeleniu, które miało miejsce w 1990 roku, czyli prawie 30 lat temu.

Okazało się, że pocisk nie został wcześniej usunięty, bo lekarze nie mogli uzyskać do niego dostępu bez okaleczenia mężczyzny. Zdecydowali więc o pozostawieniu pocisku w ciele.

Z czasem jednak wokół pocisku narósł kamień i cała masa przedostała się do pęcherza moczowego, gdzie utknęła, powodując jego niedrożność i wywołując przykre dla mężczyzny objawy.

Jak to możliwe, że mężczyzna żył z pociskiem w pęcherzu przez tyle lat? Lekarze twierdzą, że tuż po strzelaninie mężczyzna musiał korzystać z cewnika odprowadzającego mocz, ale po pewnym czasie wszelkie dolegliwości ustąpiły i nie wracały przez ponad dwie dekady. Ból i problem z oddawaniem moczu pojawiły się ponownie dopiero rok temu.

Pozytywne rozwiązanie problemu

Tym razem lekarze wywiązali się ze swoich obowiązków i usunęli pocisk z pęcherza mężczyzny. Najpierw usunięto kamień, który narósł wokół pocisku, a następnie chirurgicznie usunięto sam pocisk. Kula została następnie przekazana policji.