Pierwszy raz usłyszała głos matki. Wzruszający film podbija serca internautów

09.12.2019
Aktualizacja: 09.12.2019 11:13
Twitter Paul Addison
fot. Twitter Paul Addison

Czteromiesięczna dziewczynka po raz pierwszy usłyszała głos matki, dzięki nowoczesnemu aparatowi słuchowemu. Jej radosną reakcję uwiecznili na filmie rodzice.

Georgina z Harrogate w północnej Anglii urodziła się z poważną wadą słuchu. Zdaniem lekarzy niemal nic nie słyszała. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego, dziecięcego aparatu słuchowego, dziecko po czterech miesiącach życia po raz pierwszy usłyszało głos matki. Rodzice uwiecznili ten wyjątkowy moment na filmie.

- Przywitasz się ze wszystkimi? - pyta na nagraniu wzruszona matka dziecka, Louise. Po chwili rozlega się radosne głużenie niemowlęcia.

Niedosłuch lub głuchota wrodzona występują u 2-4 proc. populacji. W celu wyodrębnienia niedosłyszących noworodków prowadzone są przesiewowe badania słuchu. W Polsce Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków realizowany jest dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto podkreślić, że jest to największy profilaktyczny program zdrowotny w kraju.

Wczesne rozpoznanie problemu to kluczowa sprawa. Badania kliniczne wykazały bowiem, że największe znaczenie dla prawidłowego rozwoju mowy mają doświadczenia słuchowe nabyte w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia.

Źródło: Twitter Paul Addison