Zamknij

Pierwszy na świecie przypadek pionowego ''złamania'' penisa

07.07.2021 16:07

Mężczyzna podczas namiętnych igraszek z partnerką doznał niezwykle bolesnego urazu - złamał członka pionowo. To zdaniem lekarzy pierwszy tego typu przypadek na świecie. Chociaż cała historia brzmi dramatycznie, Brytyjczyk wyszedł z tego ''obronną ręką''.

Złamanie penisa
fot. Shutterstock

Mężczyzna z Wielkiej Brytanii jako pierwszy na świecie złamał penisa pionowo, a tak naprawdę wzdłużnie. Przypadek ten opisano w medycznym piśmie ''British Medical Journal''.

Chociaż w penisie nie ma kości, to narząd ten może się ''złamać'', gdy zostanie nagle zgięty. Złamanie w przypadku uszkodzenia członka to raczej określenie potoczne.

O ''złamaniu'' członka mówi się wtedy, gdy dojdzie do przerwania ciągłości osłonki białawej, czyli struktury otaczającej ciała jamiste, które wypełniają się krwią w czasie podniecenia, prowadząc tym samym erekcji. Osłonka biaława jest w czasie erekcji cieńsza i mniej elastyczna, co sprawia, że jest też bardziej podatna na przerwanie.

''Złamał'' penisa podczas stosunku

40-latek chciał spędzić upojną noc z partnerką, ale podczas miłośnych igraszek coś poszło nie tak. 

Podczas stosunku wyprostowany członek mężczyzny z dużą siłą natarł na krocze kobiety, ale nie trafił tam, gdzie trzeba, tylko w przestrzeń między tylną granicą przedsionka pochwy a odbytem. Natarcie na twardą tkankę doprowadziło do bolesnego, nagłego zgięcia penisa.

ZOBACZ: Kostnienie penisa - bardzo rzadka przypadłość u 63-latka [zdjęcie] 

Mężczyzna opisał, że poczuł ból, a jego członek nagle zaczął puchnąć i stracił twardość. Postanowił zgłosić się na pogotowie, a tam wykonano prześwietlenie, które potwierdziło ''złamanie pionowe'' penisa. 

Badanie rezonansem magnetycznym ujawniło trzycentymetrowe przerwanie osłonki białawej, która została przerwana wzdłuż penisa, a nie w poprzek, jak w opisywanych dotychczas przypadkach.

Lekarze zszyli pękniętą osłonkę, a pacjent szybko wrócił do zdrowia.

Mężczyzna był w stanie wznowić aktywność seksualną w ciągu 6 miesięcy od urazu.

Źródło: wyborcza.pl, thewestmorlandgazette.co.uk