Zamknij

Pechowe urodziny. Jubilatka zarażona koronawirusem nie żyje

12.04.2021
Aktualizacja: 12.04.2021 19:40
Jubilatka zakażone koronawirusemm. Pechowe urodziny
fot. Shutterstock

Dziesięć osób świętowało 86. urodziny mieszkanki Paks, miasta leżącego na Węgrzech. Niestety kobieta nie będzie już obchodzić kolejnych urodzin. Zmarła z powodu COVID-19. Chorobą zaraziła się od swoich gości.

Historię tego przyjęcia znamy z opowieści wnuczki kobiety, która udzieliła wywiadu telewizji RTL Klub. Chciała, by ta historia posłużyła jako przestroga dla innych osób.

86-latka obchodziła wraz z najbliższymi swoje urodziny. Na przyjęciu – łącznie z nią – było 10 osób. Wszyscy przebywali w jednym pokoju. Dwie osoby z objawami infekcji uczestniczyły w przyjęciu z maseczkami na twarzy. Zdjęły je podczas jedzenia tortu. To wystarczyło – wszyscy uczestniczący w przyjęciu zarazili się koronawirusem. Niestety z powodu COVID-19 zmarła jubilatka oraz jeden z jej gości.

– Jako pierwsza zmarła babcia. Potem do szpitala trafili moi rodzice, później ja – mówiła wnuczka jubilatki i dodała: – Miałam 40 stopni gorączki, obustronne zapalenie płuc i byłam w stanie oddychać tylko za pomocą maski tlenowej. Walkę z COVID-19 przegrał również mój tata. Mąż też zachorował, ale przeszedł chorobę w domu.

Na Węgrzech trwa szczyt trzeciej fali pandemii. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 291 osób, a koronawirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 5077 osób. Naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller ostrzegła w poniedziałek, że należy zachować ostrożność, bo liczba aktywnych zakażeń nadal rośnie i wynosi obecnie ponad 272 tysiące.

Źródło: PAP