Pajęczyna w... uchu? Chiński laryngolog usunął pająka z ucha 60-latka

Monika Piorun
10.09.2018 17:02
Pająk w uchu, pajęczyna w uchu, Chiny, 60-latek, laryngolog, uszy, słuch
fot. Shutterstock

Jakież było zdziwienie doktora Dui Shulina z chińskiego szpitala Dalian Central Hospital, gdy podczas badania endoskopowego pacjenta skarżącego się na szumy uszne i dziwne mrowienie, w jego kanale słuchowym znalazł... żywego pająka, który zdążył już tam utkać cienką jak mgła pajęczynę. 

1 września do szpitala Dalian w Liaoning w północno-wschodniej części Chin zgłosił się 60-letni mężczyzna, który od kilku dni odczuwał nietypowe dźwięki w lewym uchu. Pacjent początkowo sądził, że przyczyną jego dolegliwości są szumy uszne, które powodują, że nagle zaczął słyszeć uciążliwe "dudnienie". Dolegliwości te były na tyle dotkliwe, że utrudniały mu spanie i uniemożliwiały spokojny odpoczynek w nocy. 

Po badaniu za pomocą endoskopu doktorowi Cui Shulinowi – zastępcy ordynatora Oddziału Laryngologii – ukazał się widok, jakiego w całej swojej medycznej karierze jeszcze nie doświadczył. Mimo że lekarz nie wykluczył, że przyczyną dokuczliwych dolegliwości pacjenta może być jakieś ciało obce, które utkwiło w kanale słuchowym, to jednak to, co zobaczył na własne oczy, przeszło jego najśmielsze podejrzenia. Kolejny raz potwierdziło się, że życie potrafi pisać najciekawsze scenariusze...

Niezwykły przypadek medyczny: pająk utkał pajęczynę w uchu pacjenta

Na głębokości około 5 cm w lewym uchu 60-letniego Chińczyka znajdowała się półprzezroczysta przegroda oraz obiekt, który w popłochu przed zbliżającym się endoskopem zacząć uciekać wgłąb przewodu słuchowego. Dopiero po wypłukaniu ucha i upewnieniu się, że nic już nie tkwi w uchu pacjenta, laryngolog ustalił, że nietypowym "gościem" okazał się drobny pająk, który... zaczął wić pajęczynę w uchu pacjenta!

Lekarz potwierdził, że w całej swojej karierze jeszcze nie spotkał się z równie osobliwym znaleziskiem – mimo że natknął się już na różne owady, a nawet karaczany. Na pająka, który na dodatek zaczął wić pajęczynę w czyimś uchu – jak dotąd jeszcze nie trafił. Pacjentowi na szczęście nic się nie stało a jego słuch nie został uszkodzony.

Zobacz, jak wyglądała z przybliżenia wyjątkowa pajęczyna, którą pająk utkał w uchu 60-letniego Chińczyka!

Zrzut ekranu 2018-09-10 o 15.53.58
fot. AsiaWire/Asia Wire Report/East News

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: Pulse Live/Express

_______

zdrowie.radiozet.pl/π