Zamknij

Otrzymał serce w prezencie ślubnym. Love story po włosku

06.07.2022
Aktualizacja: 06.07.2022 13:10

Umierający mężczyzna otrzymał najlepszy prezent ślubny. Serce, dzięki któremu wyzdrowiał. Poznaj jego historię.

Przeszczep serca
fot. Shutterstock

Ta historia ma szczęśliwe zakończenie, choć wszystko wskazywało na to, że będzie inaczej. 47-letni mężczyzna po ciężkim i rozległym zawale serca, mając świadomość, że zostało mu niewiele życia, postanowił spełnić swoje marzenie i poślubić swoją dziewczynę, z którą ma dwumiesięczną córkę. Jego stan był tak poważny, że nie dawano mu zbyt dużych szans na przeżycie. Lekarze myśleli, że nie doczeka przeszczepu serca. Mężczyzna był pewny, że leży na łożu śmierci.

Ślubu udzielił im przedstawiciel urzędu stanu cywilnego na oddziale intensywnej terapii kardiologicznej, gdzie leżał mężczyzna. "Wokół łóżka pacjenta zawieszono balony z narysowanymi sercami, a panna młoda zamiast kwiatów trzymała w rękach "bukiet" z probówek do krwi" – relacjonował to wydarzenie dziennik "La Repubblica".

Tuż po ślubie mężczyzna otrzymał wiadomość, który zmieniła jego życia. Znaleziono dla niego serce. Operacja udała się. Mężczyzna został uratowany. Tę historię opisały włoskie media.

Zdaniem mężczyzny i jego żony to najwspanialszy prezent ślubny, jaki mogli otrzymać. "Niech to będzie początek nowego szczęśliwego życia razem" – skomentował to wydarzenie dyrektor szpitala Citta della Salute, Giovanni La Valle.

Źródło: PAP/ La Repubblica