Niezwykły przypadek w Indonezji: Ciało 14-latka samo wytwarza... jajka?

Monika Piorun
23.02.2018 16:50
Niezwykły przypadek w Indonezji: Ciało 14-latka samo wytwarza... jajka?
fot. Syekh Yusuf Hospital, Gowa/Indonesia

Pochodzący z Indonezji chłopiec stał się obiektem drwin na całym świecie. Mimo że na oczach lekarzy z jego ciała wydobyło się coś, co ma strukturę zbliżoną do kurzego jajka, medycy nie wierzą, by jego organizm był w stanie stworzyć je naturalnie.

Czy człowiek może składać jajka? Okazuje się, że choć medycyna zupełnie wyklucza taką możliwość, to jednak coś, co wydaje się zupełnym absurdem, może mieć miejsce w rzeczywistości. Udowodnił to 14-letni Akmal z miejscowości Gowa w Indonezji. Jego ciało regularnie wytwarza „jajka”. Wyglądają zupełnie podobnie do tych, które znoszą kury, ale żaden lekarz nie chce uwierzyć w to, by miały z nimi coś wspólnego. Nastolatek „złożył” ich już w sumie 20. W tym tygodniu z jego ciała wydobyły się dwie sztuki.

Ojciec chłopca, który jest miejscowym kapłanem, zaprzecza, by jego syn mógł je po prostu połykać. Opisuje, że czasami coś, co wydobywa się z jego ciała, pełne jest białka. Innym razem wnętrze jajowatej struktury pełne jest żółtka. Lokalna społeczność podejrzewa, że niezwykły przypadek może być wynikiem działania... czarnej magii. Medycy mają na ten temat inne zdanie.

Corpus alienum: jajko w ludzkim ciele to ciało obce!

Mimo że lekarze mieli okazję na własne oczy przekonać się, co się dzieje z 14-latkiem w trakcie tej niewiarygodnej sytuacji (poniżej można zobaczyć nagranie poświadczające ten fakt), to jednak nadal całkowicie wykluczają, by ciało chłopca mogło je stworzyć w sposób naturalny. Choć obecność „jajek” w ciele Akmala potwierdzają nawet zdjęcia rentgenowskie, eksperci nie wierzą, by powstały w sposób naturalny.

Indonezyjscy medycy twierdzą, że nie są w stanie uznać za prawdopodobne, by ciało chłopca wytwarzało je naturalnie. Niektórzy specjaliści wyjaśniają z kolei, że zdarzyło się im wydobywać z ludzkiego ciała takie przedmioty jak igły, sztućce czy inne przedmioty, które na zdrowy rozsądek nigdy nie powinny znaleźć się w organizmie żadnego człowieka.

Chłopak trafił do szpitala Syekh Yusuf w Gowa z objawami silnego bólu brzucha. Rzecznik placówki, Muhammad Taslim, wyjaśnia, że z naukowego punktu widzenia ludzki organizm nie jest w stanie w sposób naturalny wytwarzać jajek. Pacjent został jednak poddany kwarantannie. Oficjalna diagnoza w jego przypadku została określona mianem: corpus alienum. Eksperci uznali, że jajka pochodzące od 14-latka są po prostu ciałem obcym.

Ostrzegamy: drastyczne zdjęcia!

„Człowiek-kura”, „Jajorodny”, „Jajcarz”: takie epitety przylgnęły do opisu tego, co się dzieje z ciałem Akmala. O niezwykłym przypadku chłopca, który... „znosi jajka”, donoszą media na całym świecie, m.in. stacja CNN Indonesia. 

Zrzut ekranu 2018-02-23 o 15.35.46
fot. twitter/CNN Indonesia

Zobacz także

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem ciało 14-latka samodzielnie wytwarza "jajka"?

Liczba głosów:

Zobacz także

źródło: CNN Indonesia Daily/Asian Correspondent

________

zdrowie.radiozet.pl/π