Miała tylko lekki katar. Dziecko spod Krotoszyna z koronawirusem

01.04.2020
Aktualizacja: 05.04.2020 11:13
Nietypowe objawy koronawirusa
fot. Shutterstock

Ośmioletnia dziewczynka spod Krotoszyna w województwie Wielkopolskim jest zakażona koronawirusem. Jedynym objawem infekcji był... lekki katar.

Sprawa wyszła na jaw właściwie przypadkiem. Dziadek dziewczynki w poradni okulistycznej w Krotoszynie spotkał 75-letniego kolegę. Kilkanaście dni później znajomy zmarł, i choć - jak przekazał sanepid - to nie Covid-19 był przyczyną jego śmierci, badania wykazały zakażenie koronawirusem.

Ponieważ dziewczynka przebywała pod opieką dziadków, również została objęta badaniami na obecność koronawirusa. Co ciekawe, test nie wykazał koronawirusa u dziadka, za to potwierdzono go u babci i wnuczki. Obie zostały poddane kwarantannie.

Jak poinformowała Natalia Snadna z krotoszyńskiego sanepidu, jedynym objawem zakażenia koronawirusem u dziecka był lekki katar.

To nie pierwsza tego typu historia, gdy koronawirus u dziecka daje zupełnie nietypowe objawy. Niedawno pisaliśmy o tym, że u dziesięcioletniej dziewczynki z angielskiego Plymouth koronawirus objawił się w postaci zaczerwienienia skóry i owrzodzenia migdałków. Lekarze długo podejrzewali anginę, przepisali nawet antybiotyk.

Nietypowe objawy koronawirusa:

Źródło: PAP