Oceń
Kobieta z Missouri była przerażona, gdy dowiedziała się, że przyczyną świstów i szmerów w uchu był pająk.
Susie Torres przez pewien czas odczuwała dyskomfort w uchu. Kobieta myślała jednak, że ciągły szum spowodowany jest zaleganiem wody w uchu. Gdy udała się do lekarza po pomoc, okazało się, że w uchu naprawdę coś zalega, ale nie ma to nic wspólnego z wodą.
Ciekawa przyczyny zatkanego ucha
Asystent lekarza po zbadaniu wnętrza ucha kobiety szybko wezwał wsparcie. W uchu kobiety znajdował się bowiem żywy pająk.
Brązowy pająk samotnik, który był w uchu Torres, jest jednym z trzech rodzajów pająków w Ameryce Północnej, których ukąszenia są trujące dla ludzi. Mierzący od 0,6 do 2 cm brązowy samotnik — inaczej pustelnik brunatny — przenosi toksynę, która może powodować martwicę tkanek.
Niezauważone i nieleczone ukąszenia mogą powodować chorobę ogólnoustrojową przebiegającą z gorączką, dreszczami, nudnościami, bólami stawów, osłabieniem, a w rzadkich przypadkach nawet z drgawkami i zagrażającą życiu śpiączką.
Kobieta miała dużo szczęścia, lekarzom udało się delikatnie usunąć żywego pajęczaka, nie narażając na szwank jej zdrowia.
Jadowity pająk grasuje w USA
Brązowe pająki samotniki są powszechne w niektórych częściach południowego i środkowego zachodu USA — w tym w Oklahomie, Teksasie, Luizjanie, Arkansas, Missouri, Missisipi, Alabamie oraz w niektórych częściach Tennessee, Kentucky, Ohio, Indiany, Illinois i Nebraski.
Nie wiadomo dokładnie, ilu ludzi rocznie kąsa pająk pustelnik. Jedno badanie pochodzące z Centrum Kontroli Zatruć na Florydzie wykazało, że w ciągu sześciu lat zgłoszono 844 ukąszeń samotników, ale w ostatniej dekadzie tylko jeden lub dwa zgony miały miejsce w wyniku ukąszeń brunatnych samotników.
Susie Torres zastanawia się, jak pająk mógł znaleźć się w jej uchu. To zdarzenie pozostaje niewyjaśnione, dlatego kobieta dla pewności umieszcza w uszach waciki.
Źródło: dailymail.co.uk
Oceń artykuł