Zamknij

Myślał, że to przeziębienie i wtedy doszła zadyszka. To był koronawirus

03.04.2020
Aktualizacja: 06.11.2020 00:10

- To było jak przeziębienie. Ale objawy były dziwne... Znam swoje ciało, zazwyczaj wiem, jak reaguję na zwykłe przeziębienie - mówił w telewizji Fox News jeden z pierwszych ozdrowieńców w USA.

Zadyszka może być objawem koronawirusa
fot. Shutterstock

Pochodzący z Kalifornii Jason Garcia dołączył do programu "Your World" w telewizji Fox News, jako jeden z pierwszych ozdrowieńców w USA, który zdecydował się na oddanie osocza do badań. Przeciwciała ozdrowieńców mogą przysłużyć się nauce i w przyszłości pomóc innym pacjentom.

W pewnym momencie mężczyzna zdradził, jaki nietypowy objaw koronawirusa zwrócił jego uwagę. "To było jak przeziębienie. Ale objawy były dziwne... Znam swoje ciało, zazwyczaj wiem, jak reaguję na normalne przeziębienie. A potem pojawiły się objawy charakterystyczne dla COVID-19, takie jak zadyszka" - powiedział Jason Garcia w Fox News.

Mężczyzna przyznał, że raczej nie miewa zadyszki przy przeziębieniu. Zwrócił też uwagę na bóle głowy, które towarzyszyły mu przez jeden dzień. "Gorączka też trwała jeden dzień" - podkreślił na zakończenie.

Najbardziej charakterystyczne objawy koronawirusa to gorączka, suchy kaszel, duszności, osłabienie i bóle mięśni.

Inne objawy koronawirusa:

Źródło: foxnews.com