Zamknij

Strażacy pomogli mężczyźnie z metalową nakrętką na penisie

22.08.2018 14:46

Pewien mężczyzna założył sobie nakrętkę na penisa. Na ratunek przyszli mu strażacy, którzy wspólnie z lekarzami przecięli nakrętkę i w ten sposób ją zdjęli. To uratowało mężczyznę przed trwałym kalectwem, ale ta historia na pewno przejdzie do historii jako dziwny przypadek medyczny.

Strażak pomaga mężczyźnie
fot. Shutterstock

Pomysłowość ludzka nie zna granic, zwłaszcza gdy chodzi o eksperymentowanie z własnym ciałem. Pewien mężczyzna założył sobie metalową nakrętkę na penisa. Aby ją zdjąć, lekarze musieli poprosić o pomoc... strażaków. Przecinarką kątową nacięli oni nakrętkę w najcieńszym miejscu, a następnie — za pomocą nożyc hydraulicznych — rozgięli ją i usunęli z członka. Wydarzenie miało miejsce w tarnowskim szpitalu.

Pacjent — co podkreślają lekarze — miał wyjątkowe szczęście. Gdyby ten metalowy przedmiot dłużej znajdował się na jego penisie, mogłoby dojść do martwicy tego narządu i konieczna byłaby amputacja. (Ucisk uniemożliwia swobodny przepływ krwi w obrębie członka i dochodzi do degradacji komórek budujących jego tkanki).

Takie sytuacje nie są dla strażaków czymś wyjątkowym. Już nieraz pomagali lekarzom przy wyjmowaniu różnych przedmiotów z ciała czy uwalnianiu zakleszczonych z miłosnych uścisków par.

Lekarze też mogliby wymieniać bez końca historie pacjentów z nietypowymi urazami. Kilka lat temu głośno było o mężczyźnie, któremu utknął w odbycie wibrator. Tylko dzięki szybkiej reakcji lekarzy uniknął trwałego kalectwa. Znane były też inne dziwne przypadki, np. kobiety ze wbitym wieszakiem w czoło, mężczyzny z włożonym w penisa młotkiem lub haczykiem z wędki.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Źródło: superstacja.tv
-------------------------------
zdrowie.radiozet.pl/mk