Zamknij

Mężczyzna od 5 lat ma uporczywe gazy. Pozwał stragan z jedzeniem

26.07.2022 15:30

Brytyjczyk twierdzi, że po zjedzeniu bułki z szynką ma uporczywe gazy. Mężczyzna przekonuje, że ta przykra sytuacja utrzymuje się od pięciu lat. Zdecydował się pozwać właściciela straganu z jedzeniem. 

Stragany z jedzeniem
fot. Shutterstock

Jak podaje "Irish Mirror", 46-letni Tyrone Prades zjadł świąteczną bułkę z szynką (ham roll) na stoisku z jedzeniem, które odwiedził z żoną i dziećmi w grudniu 2017 roku. Po jedzeniu pojawiły się skurcze żołądka, biegunka, gorączka. Mężczyzna twierdzi, że ta sytuacja zmieniła jego życie. Utrzymuje, że od pięciu lat ma uporczywe gazy. Niekontrolowane, silne gazy mają zdaniem mężczyzny wybudzać go w nocy i powodować zakłopotanie w miejscach publicznych.

Brytyjczyk zdecydował się pozwać firmę, która jest właścicielem straganu z żywnością. Jego prawnicy chcą udowodnić, że w wyniku zjedzenia przekąski, mężczyzna zaraził się Salmonellą. Co na to firma obsługująca stragan? Właściciele twierdzą, że faktycznie w tamtym czasie znaleziono na nożu bakterię e.coli na nożu, ale nie Salmonellę. Ponieważ pozew dotyczy zakażenia Salmonellą, nie czują się odpowiedzialni. 

Klient ma zamiar pozwać stragan na co najmniej 200 000 funtów.

Objawy zakażenia Salmonellą

Wyróżnia się trzy postacie salmonellozy, które różnią się przebiegiem i objawami. Najczęściej występuje salmonelloza żołądkowo-jelitowa, która charakteryzuje się nagłym wystąpieniem objawów i utrzymywaniem się ich przez kilka kolejnych dni.
Objawy salmonellozy żołądkowo-jelitowej:

  • bóle głowy;
  • napadowe bóle brzucha przypominające kolkę;
  • biegunki;
  • wzdęcia,
  • gazy,
  • nudności i wymioty;
  • gorączka;
  • wodniste stolce, które mogą zawierać domieszkę śluzu;
  • rzadko obserwuje się powiększenie wątroby i śledziony.

Inną, znacznie cięższą postacią salmonellozy jest salmonelloza narządowa, czyli ogniskowa. Występuje wtedy, gdy bakteriom uda się przedostać z jelit do krwiobiegu i wywołają stan zapalny narządów. Salmonelloza ogniskowa może dotyczyć wielu narządów, na przykład trzustki, układu moczowego, układu nerwowego czy dróg żółciowych. Postać narządowa salmonellozy dotyczy zazwyczaj osób z upośledzoną odpornością lub z poważnymi chorobami towarzyszącymi.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.

Źródło: irishmirror.ie