Mason i Hawk - bliźnięta, których zdjęcie poruszyło cały świat

Monika Piorun
12.09.2016 18:05
Mason i Hawk - bliźnięta, których zdjęcie poruszyło cały świat
fot. Bliźniaki, o których usłyszał cały świat

Fotografia chłopca cierpiącego na przepuklinę przeponową i uśmiechającego się do niego brata wywołała ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Lekarzom niestety nie udało się uratować chorego malucha.

O tym zdjęciu mówią wszystkie media na świecie. Wzruszający gest jednego z bliźniaków, który próbował przytulić się do małego braciszka walczącego z ciężką chorobą, zdobył serca milionów internautów.

Pochodzący z Florydy Hawk Buchmeye od urodzenia cierpiał na śmiertelnie groźną przepuklinę przeponową prowadzącą do niedrożności przewodu pokarmowego. Z powodu rzadkiej choroby chłopiec musiał przejść wiele operacji i musiał być stale podłączony do respiratora. Kiedy jedenastego dnia po urodzeniu płakał na tyle intensywnie, że nic nie było go w stanie uspokoić opiekujące się nim pielęgniarki zasugerowały rodzinie, że warto byłoby spróbować położyć przy nim jego brata bliźniaka o imieniu Mason.

We dwoje raźniej

Pomysł personelu medycznego okazał się strzałem w dziesiątkę. Pierwsze bliskie spotkanie braci sprawiło radość obu chłopcom. Na twarzy Masona obejmującego małymi rączkami chorego braciszka pojawił się wyraźny uśmiech, a chory Hawk uspokoił się i z miejsca zasnął.

Od 2 września wzruszający post, który ich rodzicie zamieścili w internecie, obejrzało już 6 milionów ludzi na całym świecie. Mimo ogromnego poruszenia wśród użytkowników mediów społecznościowych, nie udało się pomóc choremu chłopcu. Stan zdrowia małego pacjenta był na tyle poważny, że lekarze nie byli w stanie już nic zmienić. Po pięciu dniach od publikacji fotografii Hawk zmarł.

Wspólne zdjęcie bliźniaków, to jedyna pamiątka, która została rodzinie po ich małym synku. Po jego śmierci rodzice napisali:

Nasze serca są bardzo smutne. Nasz słodki, mały chłopiec odszedł dziś rano.

Opuścił nas spokojnie i wiemy, że przynajmniej już nie cierpi.

Potrzebujemy czasu, by opłakać jego stratę i wygoić rany.

Zrzut ekranu 2016-09-12 o 17.30.02

Czy Wasze serca też poruszył widok małych bliźniaków?

___

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π