Ma duże piersi, choć wcale jej to nie cieszy. To efekt poważnej choroby

Redakcja
11.04.2019 11:35
Fiona Hornby cierpi na makromastię
fot. dailymail.co.uk / Caters News Agency

Fiona Hornby cierpi na rzadką przypadłość, która powoduje, że jej piersi wciąż rosną. 25-latka uważa, że jej życie zostało zrujnowane z powodu ogromnego rozmiaru piersi. Choć wiele kobiet marzy o pełniejszym dekolcie, to w przypadku Fiony Hornby pewne granice zostały przekroczone. Kobieta ma problem ze swobodnym poruszaniem się, a nawet karmieniem dziecka. Sprawdź, co to za przypadłość.

Fiona Hornby z Bolton w Wielkiej Brytanii zmaga się z rozmiarem swoich piersi od 10. roku życia, kiedy to biust zaczął gwałtownie rosnąć. Przez kilka lat z rozmiaru miseczki C, piersi urosły do rozmiaru J, co wcale nie cieszy ich posiadaczki. 25-latka przeżywa horror, zmaga się z bolesnymi odparzeniami, ma problemy z kręgosłupem, nie mogła również karmić dziecka piersią.

U Fiony zdiagnozowano makromastię, czyli chorobę powodującą nienaturalne, nadmierne powiększenie tkanki piersiowej. 

Makromastia: bolesny ciężar

Wiele kobiet marzy o pełnym biuście, ale historia Fiony Hornby jest o tyle przerażająca, że młoda dziewczyna zmaga się z niechcianym, niezasłużonym ciężarem, który według jej opowieści, niszczy jej życie. 

Piersi kobiety są także duże, że skóra pod nimi i pomiędzy nimi pokryta jest bolesnymi odparzeniami, potówkami, a nawet ranami i czerwonymi plamami. Fiona od lat ma problemy ze znalezieniem pasującego na jej pełne ciało ubrania i cierpi na paraliżujący ból pleców, co oznacza, że nie jest w stanie stać dłużej niż pięć minut. Kobieta każdego dnia walczy o normalne życie, ma problemy z opuszczaniem własnego domu z powodu ogromnego bólu pleców, unika również noszenia na rękach swojego małego synka, Williama.

Z powodu ogromnego ciężaru piersi kręgosłup Fiony jest nadwyrężony. Młoda kobieta odczuwa duże bóle pleców, przez co nie może wykonywać nawet prostych prac domowych, takich jak odkurzanie. Ma również problem ze snem, ponieważ duże piersi uniemożliwiają jej przyjęcie wygodnej pozycji.

– Moje poczucie własnej wartości sięgnęło dna, nie mogę znaleźć żadnego ubrania, które pasuje i nie mogę nosić tych samych rzeczy, co ludzie w moim wieku – powiedziała w rozmowie z Dailymail, Fiona Hornby. 

Piersi Fiony nigdy nie przestały rosnąć. Choć u kobiety dawno zakończył się okres dojrzewania, to jej piersi powiększają się, powodując kolejne, poważniejsze problemy zdrowotne. Kobieta żali się, że ludzie krytykują jej wagę, ale niewiele osób wie, jak bardzo aktywna była w przeszłości. Teraz jednak, z powodu bardzo ciężkich piersi i problemów z kręgosłupem ledwo się porusza, a o ćwiczeniach na siłowni nie ma nawet mowy.

– Chcę, żeby ludzie zrozumieli, jak ciężko jest utrzymać wagę, ponieważ nie mogę się ruszać, bo moje piersi są zbyt duże. To błędne koło – mówi 25-latka. 

dailymail.co.uk/ Caters News Agency
fot. dailymail.co.uk/ Caters News Agency

Fot. Fiona Hornby w wieku 21 lat

Fiona niedawno została matką. W 2018 roku urodziła syna Williama, którym nie może się w pełni opiekować. Nie może zbyt długo trzymać noworodka z powodu bólu pleców, a także dlatego, że nie widzi własnego dziecka – ogromne piersi uniemożliwiają jej swobodną opiekę nad synem.

– Nie byłam w stanie karmić dziecka piersią. Byłam przerażona, że go uduszę, ponieważ nie mogłam go utrzymać, bo musiałam jednocześnie podtrzymać swoje piersi. Nie widziałam nawet jego twarzy – opowiada Fiona.

Fiona Hornby chciałaby poddać się operacji redukcji piersi, ale jak sama twierdzi, nie stać jej na taki zabieg. Nie może wykonać zabiegu w ramach świadczeń publicznej służby zdrowia. Kobieta mieszka w rejonie kraju, w którym podobne operacje nie są refundowane, a redukcja piersi określana jest jako „zabieg kosmetyczny”. Teraz młoda matka zbiera pieniądze na operację poprzez internetową zbiórkę. Istnieje szansa, że po latach udręki koszmar Fiony wreszcie się zakończy.

dailymail.co.uk/ Caters News Agency
fot. dailymail.co.uk/ Caters News Agency

Fot. Fiona Hornby w wieku 25 lat

Makrosmastia: choroba dużych piersi

Makromastia to rzadkie schorzenie, które charakteryzuje się nieprawidłowym, nadmiernym powiększeniem tkanki piersiowej. 

Przerost piersi jest rzadkim stanem chorobowym tkanki łącznej piersi. Może być spowodowany zwiększoną wrażliwością na niektóre hormony, w tym żeńskie hormony płciowe i czynniki wzrostu. Przerost charakteryzuje się postępującym, łagodnym powiększeniem piersi, które może dotyczyć obu piersi lub tylko jednej. Choć sama makromastia nie zagraża zdrowiu i życiu kobiety, to groźne są jej konsekwencje, w tym nadmierne obciążenie kręgosłupa i nóg powodowane noszeniem dużego ciężaru, a także problemy psychiczne wynikające z tego nienaturalnego stanu. 

Źródło: dailymail.co.uk