Lekarze amputowali worek mosznowy, który rósł przez 30 lat

17.10.2019 09:21
Mężczyźnie amputowano worek mosznowy
fot. Shutterstock

Lekarze byli zmuszeni do odcięcia worka mosznowego 43-letniego mężczyzny. Przez lata worek mosznowy puchł i się rozrastał. Mężczyzna nie szukał jednak pomocy medycznej, zgłosił się do szpitala dopiero wtedy, gdy jego stan uniemożliwiał poruszanie się. 

Dramat mężczyzny z Panamy. Lekarze musieli pilnie usunąć worek mosznowy, bo stał się tak spuchnięty i obwisły, że uniemożliwiał mu poruszanie się.

Worek mosznowy pewnego 43-latka stopniowo rozrastał się przez trzy dekady. Stan był tak poważny, że mężczyzna miał problem z poruszaniem się i własna matka musiała pomagać mu w wykonywaniu codziennych czynności.

Nagromadzony płyn spowodował, że worek mosznowy i noga mężczyzny spuchły do ogromnych rozmiarów, powodując dodatkowo otwarte rany, z których sączyła się cuchnąca ropa. Moszna zwisała między kolanami i gniła. Penis mężczyzny również schowany był w spuchniętym ciele.

Mężczyzna nie widział lekarza od wielu lat. Przybył na pogotowie ratunkowe w Panamie z gorączką, szybkim tętnem i wyraźnym powiększeniem moszny.

Urology Case Reports dailymail.co.uk
fot. Urology Case Reports dailymail.co.uk

Wizyta w szpitalu po 30 latach

Gdy mężczyzna wreszcie zdecydował się skorzystać z pomocy medycznej, wszystko stało się jasne. Prześwietlenie wykazało masywną przepuklinę w worku mosznowym zawierającą część jelita. Powikłaniem przepukliny był obrzęk limfatyczny, który doprowadził do powiększenia moszny.

Leczenie nie było łatwe. Stan mężczyzny pogarszał się stopniowo przez 30 lat, dlatego by uratować jego zdrowie i życie, lekarze musieli przeprowadzić serię skomplikowanych procedur, zaczynając od usunięcia zainfekowanej tkanki. 

Stan mężczyzny był fatalny. Początkowo lekarze rozważali leczenie oszczędzające jadra, ale pacjent był w agonii, cierpiał, jego ciało toczyła gangrena, dlatego usunięto zainfekowane tkanki jak najszybciej.

Jądra mężczyzny zostały usunięte, ale lekarzom udało się oszczędzić przyrodzenie. Mężczyzna dochodzi do siebie po operacji. 

Źródło: dailymail.co.uk