Ciągłe bzyczenie doprowadzało ją do szału. Diagnoza zdziwiła jeszcze bardziej

23.09.2019 16:20
Denerwujący hałas
fot. Shutterstock

Ciągłe bzyczenie doprowadzało kobietę do szału. Skąd ten dziwny dźwięk? Gdy zgłosiła się do lekarza, diagnoza była zadziwiająca. Okazało się, że przyczyną bzyczenia był komar, który zagnieździł się w uchu kobiety. Na szczęście z pomocą lekarze udało się kobiecie pozbyć tej wyjątkowo irytującej przypadłości.

Skąd pochodzi ten nieznośny dźwięk? Pewna kobieta z prowincji Dien Bien w Wietnamie odwiedziła lekarza, skarżąc się na ciągły brzęczenie w uchu. Po szybkim badaniu wyszło na jaw, że kobieta stała się ofiarą nieznośnego i bardzo irytującego owada. W uchu Wietnamki zamieszkał bowiem komar.

Kobiecie wcale nie było do śmiechu. Lekarze musieli szybko usunąć intruza, bo Wietnamce groziło uszkodzenie słuchu. Do wyjęcia brzęczącego owada wykorzystano długie, cienkie szczypce. 

Okazuje się, że owad może doprowadzić do uszkodzenia błony bębenkowej, gdy będzie próbował wydostać się z ucha. Sama jego obecność w uchu może powodować problemy ze słuchem, drapanie, ból, a nawet uszkodzenie objawiające się krwawą wydzieliną. Jeśli owad nie zostanie w porę usunięty, może także dojść do zakażenia.

News Flare dailymail.co.uk
fot. News Flare dailymail.co.uk