Ta kobieta schudła 350 kg. Zobacz, jak wyglądała wcześniej, a jak wygląda teraz

01.06.2020
Aktualizacja: 01.06.2020 14:07
Mayra Rosales przed przemianą
fot. YouTube/ TLC

Kilkanaście lat temu została okrzyknięta najgrubszą kobietą na świecie – ważyła wtedy 450 kg. Obecnie waży 350 kg mniej. Jak to zrobiła i jak długo jej to zajęło?

Mayra Rosales, mieszkanka Teksasu w USA, w 2009 r. zyskała tytuł najgrubszej kobiety na świecie, ale mówiono o niej nie tylko w tym kontekście. Kobieta została oskarżona o przyczynienie się do śmierci swojego bratanka. Dość szybko okazało się, że była niewinna, prokurator wycofał zarzuty, jednak to doświadczenie zmieniło Mayrę. Postanowiła zmienić swoje życie i zawalczyć o zdrowie. Udało się jej to, a jej historia inspiruje inne osoby, zmagające się otyłością. Skoro ona mogła schudnąć, dlaczego one nie mogą?

Był to jednak długi i bardzo trudny okres w jej życiu, ale nikt nie mówił, że leczenie otyłości w tak zaawansowanym stadium będzie proste. Mimo to nie podała się.

Mayra ważąc 450 kg nie była w stanie się poruszać, nie była w stanie wykonywać nawet najprostszych czynności wokół siebie. Od czego więc zacząć? Kobieta poprosił o pomoc lekarzy. Aby przyspieszyć proces odchudzania, Mayra zdecydowała się na chirurgiczne zmniejszenie żołądka. Miała jednak świadomość, ta operacja to tylko półśrodek, mający jej pomóc w realizacji założonych celów.

Kolejnym krokiem była radykalna zmiana nawyków żywieniowych. Tu również poprosiła o pomoc specjalistów. Opracowany przez dietetyków jadłospis pozwolił jej stopniowo gubić zbędne kilogramy, dbając jednocześnie o to, by organizm otrzymał tak ważne dla niego w tym trudnym okresie składniki odżywcze.

Trzecim elementem – niezwykle ważnym w procesie odchudzania – była aktywność fizyczna. Kobieta ćwiczyła na siłowni pod okiem trenerów, zaczynała od lekkich ćwiczeń, by stopniowo, wraz ze spadkiem wagi, zwiększać wysiłek fizyczny. O postępach w odchudzaniu informowała na Facebooku. Zyskała spore grono fanów, którzy zachęcali ją do dalszych ćwiczeń lub pisali, że zainspirowała ich do zmian w ich życiu.

Mayra w ten sposób, dzięki wieloletniemu uporowi, sile ducha i waleczności, ale również wsparciu życzliwych jej osób, schudła 350 kg. Dla jej ciała to był prawdziwy szok. To nie był koniec jej walki. Musiała przejść jeszcze kilka operacji, m.in. pozbycia się nadmiaru skóry. Ale efekt jest fenomenalny. Wygląda rewelacyjnie i tak się też czuje. Jej walka o zdrowie, konsekwencja i upór naprawdę robi wrażenie. Zainspirowała do działania wiele osób, wiele z nich na jej profilu udostępnia zdjęcia swoich metamorfoz związanych z odchudzaniem.

Mayra Rosales twierdzi, że ta przemiana odbyła się na kilku płaszczyznach. Wygląd jest najbardziej widoczny, ale wiele zmian zaszło w jej psychice, samopoczuciu, poczuciu własnej wartości i kontroli nad własnym ciałem.

Leczenie otyłości nie jest proste, wie o tym każdy, kto próbował zrzucić choć kilka kilogramów. Jednak przykład Mayry Rosales pokazuje, że naprawdę warto zawalczyć o siebie i swoje zdrowie. O kobiecie nagrano nawet film dokumentalny, prezentowany na kanale TLC. Opowiada w nim o wszystkich trudach związanych z tą przemianą. Jest szczera, czasem aż do bólu. Teraz stara się wspierać inne, podobne do niej, osoby.

Przeczytaj o podobnych historiach:

Źródło: TLC