Klej poparzył mu całe ciało. Zaniedbany chłopiec walczy o zdrowie

09.01.2020 12:08
Chłopiec poparzony klejem
fot. Shutterstock

Roczny chłopiec po pobycie u rodziny ojca już nigdy nie odzyska zdrowia. Rodzice zaprowadzili chłopca do żłobka w Brazylii, gdzie dziecko pozostawało bez należytej opieki. Nie wiadomo, jak do tego doszło, ale ciało chłopca zostało dotkliwie poparzone przez chemikalia zawarte w kleju. 

Torben Manners z Brighton został pozostawiony przez rodziców w żłobku w pobliżu Belo Horizonte w Brazylii podczas świątecznej wizyty u rodziny ojca. W czasie, gdy jego rodzice odwiedzali krewnych, roczny chłopiec pozostawał w placówce bez należytej opieki.

Nie wiadomo dokładnie, jak do tego doszło, ale chłopiec znalazł opakowanie kleju typu superglue i rozprowadził po swoim ciele. Substancje chemiczne kleju weszły w reakcję z tkaniną ubrań chłopca i doprowadziły do poparzeń skóry trzeciego stopnia.

Tragiczny finał rodzinnej podróży

Rodzice chłopca otrzymali telefon informujący, że miał on wypadek w żłobku. Gdy przyjechali go odebrać, personel placówki zaprosił ich do pokoju, w którym leżało dziecko owinięte w prześcieradło.

- Nie widzieliśmy nawet jego ciała. Zobaczyliśmy tylko klej pokrywający całą jego twarz i okolice oczu - powiedziała matka chłopca.

Klej wysechł i przywarł mocno wokół zębów, ust i pod językiem tworząc masywną, twardą bryłę. Matka chłopca twierdzi, że mały Torben nie mógł mówić, tylko płakał. 

Okazało się, że chłopieć był nie tylko poparzony. Doznał reakcji alergicznej na klej i z tego powodu miał poważne problemy z oddychaniem, co zagrażało jego życiu.

Z powodu poważnych oparzeń chemicznych, mały chłopiec będzie potrzebował przeszczepów skóry, ponieważ rany nie chcą się goić.

Lekarze muszą regularnie oczyszczać rany na skórze, bo mogą one łatwo uleć zakażeniu.

Rodzice chłopca chcą zabrać go do Wielkiej Brytanii, by tam kontynuować leczenie. Nie jest to niestety takie proste. Obrażenia chłopca są poważne, a więc koszty transportu odpowiednio wysokie. Aby przetransportować dziecko w bezpiecznych dla niego warunkach, rodzice potrzebują ok. 8,5 tys. funtów. Część funduszy zebrali podczas internetowej zbiórki.

Warto wiedzieć

W jaki sposób klej powoduje oparzenia?

Niektóre kleje, zwłaszcza kleje typu superglue, wykonywane są z dodatkiem chemicznego składnika - cyjanoakrylanu. Składnik ten w połączeniu z bawełną, wełną lub nawet z samą skórą powoduje ciężką reakcję egzotermiczną, która powoduje oparzenia.

Źródło: dailymail.co.uk