Kim Dzong Un cierpi na poważną chorobę. Co mu dolega?

Monika Piorun
17.08.2017 15:57
Kim Dzong Un cierpi na poważną chorobę. Co mu dolega?
fot. ons.pl

Ważący ponad 130 kg przy wzroście ok. 1,70 m zaledwie 34-letni przywódca Korei Północnej oprócz otyłości zmaga się z dną moczanową. Zdaniem amerykańskich lekarzy agresywne zachowanie dyktatora może być m.in. skutkiem ubocznym zażywania kortykosteroidów zapobiegających ostremu zapaleniu stawów.

Choć Kim Dzong Un nie pojawia się zbyt często publicznie, to jednak na podstawie analizy materiałów z oficjalnych wystąpień koreańskiego przywódcy specjalistom ze Stanów Zjednoczonych udało się ustalić, że wyraźnie utykający na jedną nogę polityk, najprawdopodobniej cierpi na dnę moczanową.

Dna moczanowa - choroba dla bogaczy

Choć z tą dolegliwością ludzkość próbuje sobie poradzić od zarania dziejów, do tej pory nie udało się ustalić jej przyczyn. Powszechnie jednak nazywa się ją "chorobą bogaczy", ponieważ sprzyjają jej zaburzenia metaboliczne prowadzące do nadmiaru kwasu moczowego (przez co dochodzi do zniekształceń stawów utrudniających poruszanie się), zwykle z powodu nieprawidłowego odżywiania się i nadmiaru alkoholu oraz tłuszczów zwierzęcych w diecie.

Napady agresji mogą być skutkiem ubocznym kortykosteroidów

Eksperci potwierdzają, że w przypadku Kim Dzong Una problemy z poruszaniem - mimo młodego wieku - są na tyle wyraźne, że niezbędne jest zażywanie kortykosteriodów, łagodzących objawy dny moczanowej. Niestety przy dłuższym stosowaniu specyfik ten może powodować wiele efektów ubocznych. Pacjenci mogą być nadwrażliwi, przejawiają skłonność do nadmiernej agresji a nawet miewają napady szału.Łagodzeniu tych dolegliwości sprzyja m.in. odpowiedni sposób odżywiania i trzymanie ścisłej diety (poniżej 1200 kcal dziennie). Kim Dzong Un może mieć z tym jednak spory problem.

Problem z wagą i... papierosami

Uzależniony od palenia papierosów dyktator nie potrafił powstrzymać się od nałogu nawet podczas wizyty jednym z północnokoreańskich Domów Dziecka. Nie jest mu też łatwo utrzymać prawidłową wagę.Od momentu objęcia władzy znacznie przytył. Kiedy w zachodnich mediach pojawiły się spekulacje, że młody przywódca "zajada stres", północnokoreańska agencja wywiadowcza potwierdziła, że Kim Dzong Un ze strachu przed zamachem, w wyniku którego mógłby zostać pozbawiony władzy, ma problemy ze snem. Reszta dolegliwości może być zaś następstwem stresu, na który jest narażony.

Zachodnim mediom nie umknęło, że Kim Dzong Un od lat zmaga się z uzależnieniem od palenia papierosów. Od nałogu nie potrafił się powstrzymać nawet podczas wizyty w sierocińcu.

Zobacz także

źródło: pagesix.com/foxnews.com

___

zdrowie.radiozet.pl/π