Zamknij

Implant piersi uratował jej życie, zmienił trajektorię lotu pocisku

21.04.2020
Aktualizacja: 05.11.2020 22:33

Trzydziestolatka z Kanady miała nieprawdopodobne szczęście. Podczas spaceru została postrzelona w lewą pierś. Na szczęście kula nie trafiła w serce.

Implant uratował jej życie
fot. Shutterstock

Trzydziestoletnia kobieta zgłosiła się do szpitala z urazem klatki piersiowej. Miała ranę w górnej części w lewej piersi, bez innych obrażeń. Była w stanie stabilnym. Okazało się, że została postrzelona przez nieznanego sprawcę podczas spaceru. Do zdarzenia doszło w prowincji Ontario (Kanada).

Kobieta opowiadała lekarzom, że podczas spaceru nagle poczuła ból w lewej piersi i uczucie rozlewającego się ciepła. Gdy spojrzała w dół, zobaczyła krew. Podczas badania okazało się, że strzał był oddany z bliska (sugerowały to brzegi rany), a pocisk można było wyczuć palpacyjnie pod skórą... prawej piersi.

Kula weszła przez lewą pierś, implant zmienił się trajektorię lotu pocisku, który zamiast trafić w serce, uderzył w klatkę piersiową, złamał żebro z prawej strony, drasnął lekko płuca i znalazł się w prawej piersi, gdzie utknął tuż pod skórą w implancie prawej piersi. Potwierdziło to badanie RTG, które wykonano kobiecie.

Chirurdzy usunęli oba uszkodzone implanty i wyjęli pocisk, który został przekazany policji.

implanty uratowaly ja
fot.

fot. journals.sagepub.com

Można powiedzieć, że kobieta miała ogromna szczęście. Implant uratował jej życie. Zadziałał jak kamizelka kuloodporna. To wyjątkowa sytuacja, W literaturze medycznej zostały opisane tylko dwa podobne przypadki.

Chirurg plastyczny Giancarlo McEvenue, który zajmował się kobietą, twierdzi, że miała ona nieprawdopodobne szczęście i biorąc pod uwagę okoliczności, kobieta doznała naprawdę niewielkich obrażeń.

Źródło: ScienceAlert/ journals.sagepub.com