Historia tego dwulatka poruszyła cały świat. Urodził się bez nosa

Monika Piorun
06.06.2017 16:35
Historia tego dwulatka poruszyła cały świat. Urodził się bez nosa
fot. facebook.com/Anamarie Finch

Raz na ok. 197 milionów urodzeń na świat przychodzi dziecko, które pozbawione jest nozdrzy. Choroba, która powoduje to zaburzenie to arhinia. Cierpiał na nią 2-letni Eli Thompson, którego śmierć poruszyła tysiące ludzi.

Do tej pory na świecie opisano zaledwie 20-30 przypadków pacjentów cierpiących na rzadką chorobę - arhinię. Historia rezolutnego dwulatka - Eliego Thompsona - który od urodzenia nie miał nosa była skrzętne dokumentowana przez jego ojca za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nietypowa przypadłość utrudniała maluchowi oddychanie, dlatego musiał przejść wiele skomplikowanych zabiegów medycznych, dzięki którym mógł w miarę normalnie funkcjonować. Stały dopływ powietrza do płuc już w 5. dniu życia zapewniła mu specjalna rurka, którą wprowadzono dzięki tracheotomii. Później musiał przejść kolejne, skomplikowane operacje. 

Wczoraj tata chłopca - Jeremy Finch - potwierdził, że jego syn zmarł w niedzielę w Centrum Medycznym Springhill w Alabamie. Trzy miesiące temu - 4 marca - chłopiec obchodził drugie urodziny.

Zrzut ekranu 2017-06-06 o 15.52.10

- Wczorajszej nocy straciliśmy naszego małego kolegę. Nigdy nie zdołamy pojąć, dlaczego tak się stało. Jeszcze długo będziemy odczuwać głęboki żal. Jestem zaszczycony, że miałem szczęście cieszyć się obecnością tego chłopca w moim życiu. Zakończył swój wyścig po życie dużo wcześniej niż moglibyśmy sobie tego życzyć, ale Bóg uznał, że chce go szybciej zabrać do siebie - pisał poruszony ojciec po śmierci syna.

Zrzut ekranu 2017-06-06 o 15.44.27

fot. Facebook.com/Jeremy Finch z synem

Zobacz także

____

zdrowie.radiozet.pl/π