Zamknij

Farmaceutka 3 razy zaraziła się koronawirusem: ''Cierpię na skrzepy w płucach''

09.12.2020 15:07

Hanan Lufti, farmaceutka z Kairu twierdzi, że już trzy razy była zakażona koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu kilku miesięcy. Kobieta łączy zakażenia z pracą. Jest przekonana, że doszło do nich w aptece, w wyniku kontaktu z zarażonymi pacjentami. 

Apteka
fot. Shutterstock

Hanan Lutfi, farmaceutka z Egiptu, przypisała swojej pracy powtarzające się infekcje koronawirusem SARS-CoV-2, które miały pojawiać się w wyniku ciągłego kontaktu z zakażonymi pacjentami.

Farmaceutka pierwszy pozytywny wynik testu na koronawirusa miała w kwietniu.

- Po wyzdrowieniu wróciłam do pracy, ale we wrześniu ponownie się zaraziłam - powiedziała Hanan Lutfi telewizji MBC Masr.

W listopadzie test Lutfi po raz trzeci dał wynik pozytywny na obecność koronawirusa. Kobieta od 21 listopada przebywa w szpitalu, jest również leczona z powodu zapalenia płuc.

- Objawy były tym razem bardziej dotkliwe, ponieważ cierpię na skrzepy w płucach - powiedziała Hanan Lutfi. - Dzięki Bogu, mam 35 lat i potrafię przeciwstawić się chorobie, ale są starzy ludzie, którzy tego nie potrafią - dodała.

Lufti twierdzi, że jest dowodem na to, że nie istnieje coś takiego jak tymczasowa odporność, skoro w krótkim czasie zaraziła się wirusem trzy razy.

Ponowne zakażenia wykrywane są coraz częściej

Przypadkiem Hanan Lufti zajął się egipski ekspert, dr Adel Khattab, który potwierdza, że trzykrotne zakażenie SARS-CoV-2 to rzadka sytuacja.

Osób z potwierdzoną ponowną infekcją jest na świecie niewiele. Co jakiś czas pojawiają się jednak nowe przypadki i wiadomo, że reinfekcja jest możliwa.

W sierpniu tego roku sanepid z Bytomia potwierdził zakażenie u kobiety, którą kilka tygodni wcześniej uznano za ozdrowieńca. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

ZOBACZ: Pierwsze ponowne zakażenie koronawirusem w Polsce

Źródło:  mgr.farm, gulfnews.com