Zmarła Eman Ahmed - najcięższa kobieta świata

Monika Piorun
25.09.2017 14:14
Zmarła Eman Ahmed - najcięższa kobieta świata
fot. PAP/EPA

37-letnia Egipcjanka, uznawana za najtęższą kobietę na świecie, mimo serii skomplikowanych operacji bariatrycznych, dzięki którym zrzuciła ponad 330 kg, zmarła w szpitalu w Abu Dhabi. 

Historia Eman Ahmed Abd El Aty, która przez ponad 25 lat nie wychodziła z domu z powodu olbrzymiej otyłości, poruszyła miliony ludzi na całym świecie. Ważącej ponad pół tony kobiecie zdecydował się pomóc hinduski lekarz dr Muffazala Lakdawala.

Sporo problemów sprawił transport chorej drogą lotniczą z Egiptu, gdzie na co dzień mieszkała, do Indii. Udało się to dopiero za pomocą specjalnego dźwigu. Operacja pozwoliła na ograniczenie jej wagi o ponad 330 kg.

Przeczytaj: Jak dowieźć najcięższą kobietę świata na operację? Pomógł dźwig i ciężarówka

Przed zabiegiem ważyła pół tony a po operacji - 170 kg. Mimo znacznej redukcji wagi u pacjentki pojawiły się poważne problemy z sercem i zaburzenia pracy nerek, które ostatecznie doprowadziły do jej zgonu.

Szpital w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, do którego Eman trafiła po zabiegu w Indiach po to, by wzmocnić jej osłabione patologicznym ciężarem kości, złożył kondolencje rodzinie zmarłej.

Wyrazy żalu z powodu śmierci kobiety wyraził też dr Muffazala Lakdawala, który przeprowadził jej operację bariatryczną w Indiach.

Zobacz także

Zobacz także

Zrzut ekranu 2017-09-25 o 14.13.02 1

__

zdrowie.radiozet.pl/π