Elton John odwołuje koncerty. Zaraził się śmiertelnie niebezpieczną bakterią

Monika Piorun
25.04.2017 13:06
Elton John odwołuje koncerty. Zaraził się śmiertelnie niebezpieczną bakterią
fot. David Schankbone, flickr.com, CC BY 2.0/East News; na zdjęciu Sir Elton John

Brytyjski piosenkarz spędził dwie doby na oddziale intensywnej terapii z objawami zarażenia "rzadką i potencjalnie śmiertelną" bakterią, którą musiał zarazić się podczas trasy w Ameryce Południowej. 9 najbliższych koncertów artysty zostało odwołanych.

BBC News powołując się na menadżera Eltona Johna wyjaśnia, że muzyk czuje się już dobrze i po dwudniowym pobycie na oddziale intensywnej terapii, został wypisany ze szpitala. Udało się już mu powrócić do Wielkiej Brytanii, gdzie zajęli się nim jego lekarze.

U słynnego wokalisty, kompozytora i pianisty stwierdzono poważną infekcję, do której doprowadziła "rzadka i potencjalnie śmiertelna" bakteria. Objawy zakażenia wystąpiły u niego podczas podróży lotniczej ze stolicy Chile - Santiago. Niestety nie podano więcej szczegółów dotyczących jego stanu zdrowia.

Wiadomo tylko, że nie odbędzie się 9 najbliższych koncertów (m.in. w Los Angeles i Kalifornii), na których piosenkarz miał wystąpić w ciągu następnych dwóch tygodni w ramach tournée "Million Dollar Piano", trwającego aż do maja 2018 roku. Menadżer muzyka wyjaśnił, że:

Na szczęście zespół lekarzy (red. opiekujących się Eltonem Johnem) bardzo szybko zidentyfikował źródło infekcji i skutecznie zareagował. Oczekujemy, że uda się mu wkrótce powrócić do zdrowia.

Sir Elton John ma pojawić się na koncercie na żywo w Wielkiej Brytanii za nieco ponad miesiąc, 3 czerwca 2017 roku. Artysta przeprosił fanów za odwołanie ostatnich występów:

Jestem ogromnie wdzięczny za to, że mam najbardziej niesamowitych i najbardziej lojalnych fanów na świecie. Przepraszam ich za rozczarowanie. Dziękuję całemu zespołowi medycznemu za doskonałą opiekę i za to, jak wspaniale się mną zajęli.

Elton John już wcześniej miał kłopoty ze zdrowiem, które uniemożliwiły mu koncertowanie. W 2012 roku zdiagnozowano u niego poważną infekcję dróg oddechowych a rok później atak wyrostka robaczkowego, z powodu którego musiał odwołać występ w brytyjskim Hyde Parku.

Zrzut ekranu 2017-04-25 o 16.26.38

______

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/BBC News/π