Coś jest nie tak z jej nóżkami. Zdjęcie zaniepokoiło internautów

05.12.2019
Aktualizacja: 05.12.2019 09:22
Dziewczynka z popcornem podbija sieć
fot. Shutterstock

Mała dziewczynka pozuje do zdjęcia na parkingu. Niby wszystko jest ok, ale coś dziwnego dzieje się z jej nogami. "Dziesięć minut patrzyłam na to zdjęcie i dopiero ogarnęłam" - piszą internauci. Czy to objaw choroby?

Internautów zaniepokoiły nienaturalnie chude nóżki dziewczynki pozującej do zdjęcia na parkingu. Komentujący pod zdjęciem zastanawiają się, co dolega dziecku. "Choroba kurzych łapek" - podrzuca ktoś na Reddicie. Ale takiego schorzenia nie ma.

Naprędce wymyślona przez internautę nazwa przywodzi na myśl "gęsią stopkę" - schorzenie biegaczy, zapalenie ścięgien kolana, których objawów na próżno jednak szukać na zewnątrz. Biorąc pod uwagę charakter "dolegliwości", można by podejrzewać dystrofię mięśniową, chorobę Marfana lub dziecięcą anoreksję, bo i w młodym wieku się ona zdarza. Jednak nie tym razem.

Wyjaśnienie zagadki to zagadnienie z pogranicza okulistyki i neurologii, a nie ortopedii. To złudzenie optyczne. Dziewczynka trzyma w rękach przeźroczysty woreczek z popcornem, który w umyśle patrzącego na zdjęcie człowieka zlewa się z tłem, czyli pożółkłą trawą, powodując, że nogi w czarnych rajstopkach częściowo zanikają.

"Dziesięć minut patrzyłam na to zdjęcie i dopiero ogarnęłam, że ona trzyma coś w rękach" - napisała rozbawiona jedna z internautek.

Źródło: reddit.com