Niezadowolony klient chciał zabić dentystę

10.08.2020
Aktualizacja: 10.08.2020 11:57
Mężczyzna w masce
fot. Shutterstock

Precyzyjny plan zabójstwa opracował klient jednego ze stomatologów w Walii. Sprawdź, jak skończyła się ta mrożąca krew w żyłach historia.

Dr Ian Hutchinson, 52-letni stomatolog z hrabstwa Gwent w południowo-wchodniej Walii, był zszokowany, gdy dowiedział się, że jeden z jego byłych klientów chciał go zabić, bo był niezadowolony z efektów leczenia.

Walijski dentysta był potajemnie obserwowany przez cztery lata. W tym czasie jego stalker opracowywał precyzyjny plan zabójstwa. Robił notatki, gromadził sprzęt, w jego arsenale znalazły się m.in. kominiarka, nóż, a nawet kusza!

Mężczyzna był bardzo zdeterminowany, żeby dokonać zbrodni. Kupił aż 30 używanych samochodów, żeby nie wzbudzać podejrzeń, kręcąc się po okolicy. W notatkach policjanci odkryli m.in. informacje, jak unikać pozostawiania odcisków palców czy co najlepiej mówić w razie aresztowania. Został zatrzymany w samochodzie w kominiarce.

Dr Hutchinson powiedział funkcjonariuszom, że zdesperowany mężczyzna był jego pacjentem w 2016 roku. Widywali się regularnie, żeby regulować aparat ortodontyczny. Na koniec pacjent oskarżył lekarza o to, że go zatruwa. Był także zły, że ortodonta nie chciał mu ponownie wstawić dwóch, usuniętych podczas leczenia, zębów. Stomatolog określił tę prośbę jako "dziwaczną". Był przekonany, że pacjent złoży formalną skargę, ale nie mieli więcej kontaktu.

Lekarz powiedział, że od czasu zatrzymania stalkera ma koszmary, że ktoś trzyma mu nóż na gardle. Rozważał nawet zmianę zawodu.

To może cię zainteresować:

Źródło: telegraph.co.uk