Bliźniaczki o różnym kolorze skóry przyszły na świat w USA

Monika Piorun
31.01.2017 16:05
Bliźniaczki o różnym kolorze skóry przyszły na świat w USA
fot. Czy bliźniaki mogą mieć różny kolor skóry? Rzadki przypadek w USA

Niezwykłe siostry Kalani i Jarani Dean zdążyły już podbić serca Amerykanów, choć dopiero co się urodziły. Mimo że są zupełnie zdrowe i nic im nie dolega, to jednak nikt nie może się nadziwić, że jedna jest biała - jak mama a druga czarnoskóra - jak tata. Takie narodziny zdarzają się raz na pół tysiąca przypadków bliźniąt mieszanych par.

Starsza z dziewczynek - Kalani - urodziła się pięć minut wcześniej niż jej bliźniaczka. Ma jasną skórę i niebieskie oczy a niewiele młodsza Jarani - podobnie jak ojciec jest czarna a jej oczy są brązowe. Thomas Dean - ich dumny tata - sam ma brata bliźniaka, więc prawdopodobieństwo spłodzenia kolejnych podwójnych narodzin w rodzinie było całkiem spore. Nikt nie spodziewał się jednak, że jego partnerka - Whitney Meyer urodzi równocześnie dzieci o różnym kolorze skóry.

Zobacz także

Każda z dwujajowych bliźniaczek odziedziczyła po rodzicach inne cechy. Lekarze potwierdzają, że w przypadku osób, które mają różny kolor skóry, genetyczna loteria, w jakiej uczestniczą ich dzieci, może sprawiać sporo niespodzianek. Jeśli jedno z rodziców jest czarnoskóre a drugie jest rasy białej, raz na 500 przypadków mnogich ciąż może się zdarzyć, że jedno z dzieci odziedziczy cechy po ojcu a drugie po matce (lub na odwrót).

Parę, która na co dzień mieszka w Quincy w stanie Illinois, w przeszłości spotkała ogromna tragedia - ich syn utonął. Dziś wspólnie wychowują 7-letniego Talana, który jest synem Whitney z poprzedniego małżeństwa.

Przyjście na świat wyjątkowych bliźniaczek całkowicie ich zaskoczyło. Choć zdawali sobie sprawę z mnogiej ciąży, to jednak różny kolor skóry córeczek był dla nich ogromną niespodzianką, która jeszcze bardziej scaliła ich związek.

Szczęśliwa rodzina w pełnym składzie

________

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/CNN/π