"Na chwilę los mnie wyłączył, ale zaraz wracam" - co ze zdrowiem Wałęsy?

Monika Piorun
10.07.2017 11:00
"Na chwilę los mnie wyłączył, ale zaraz wracam" - co ze zdrowiem Wałęsy?
fot. facebook.com/Lech Wałęsa

Choć wiadomo, że problemy z krążeniem pokrzyżowały plany udziału byłego prezydenta w tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej w Warszawie, to jednak Lech Wałęsa zwracając się do Władysława Frasyniuka zapewnia, że będzie wspierać protestujących.

W sobotę Wałęsa trafił do szpitala w Gdańsku z powodu problemów z krążeniem - potwierdził oficjalnie syn b. prezydenta, Jarosław. Przyznał, że wyniki niektórych z badań są "niepokojące" i niewykluczone, że Lech Wałęsa będzie musiał pozostać w szpitalu dłużej. Europoseł podkreślił, że to lekarze zdecydują, czy były prezydent będzie mógł wziąć udział w zgromadzeniu w poniedziałek.

"Publicznie do Władysława Frasyniuka. Władku jestem z Tobą w każdej Twojej decyzji i jej konsekwencjami, dobrej czy złej. Masz prawo powoływać i przywoływać publicznie. Na chwilę los mnie wyłączył, ale zaraz wracam" - napisał Wałęsa na portalu społecznościowym.

Zrzut ekranu 2017-07-10 o 10.41.33 1

Wcześniej były prezydent zapowiadał, że weźmie udział w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej.

Wałęsa udostępnił wtedy wpis stowarzyszenia "My naród", które zapowiedziało: "My, Naród razem z Lechem Wałęsą i Władysławem Frasyniukiem na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca 2017, nie może Was zabraknąć. To się dzieje teraz!". Były prezydent skomentował: "Potwierdzam swoją obecność".

W czasie obchodów miesięcznicy smoleńskiej w czerwcu na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestnikom Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. Wśród kontrmanifestujących był min. Władysław Frasyniuk.

Co dolega prezydentowi Wałęsie?

Lech Wałęsa jest po wszczepieniu rozrusznika serca, boryka się z:

  • chorobą wieńcową,
  • ma niewydolność lewej komory serca,
  • cukrzycę typu 2 i
  • retinopatię.

Jak swój stan zdrowia komentuje sam prezydent Wałęsa? Ostatnio dziennikarzom Gazety Wyborczej powiedział, że:

Jest mi bardzo żal, przykro, chciałbym tam być 10 lipca, ale lekarze i rodzina przekonują mnie, że ze względu na stan zdrowia nie ma mowy. Nie jest to żaden przejaw tchórzostwa, jak pewnie chcieliby sądzić niektórzy. Dopiero w poniedziałek będę miał zrobione kolejne badania.

Zrzut ekranu 2017-07-10 o 10.56.12

Na szczęście problemy ze zdrowiem nie przeszkadzają Lechowi Wałęsie w aktywności na portalach społecznościowych.

Zrzut ekranu 2017-07-10 o 10.59.19 1

Prezydenccy lekarze zapewniają, że Lech Wałęsa wyjdzie ze szpitala w ciągu najbliższego tygodnia.

Zobacz także

________

zdrowie.radiozet.pl/PAP/π