Zamknij

Chora na COVID-19 kobieta urodziła dziecko, będąc w śpiączce

10.05.2021 15:46
Noworodek
fot. Shutterstock

W Wielkiej Brytanii w nietypowych okolicznościach przyszła na świat dziewczynka. Jej mama znajdowała się w śpiączce z powodu ciężkiego przebiegu choroby COVID-19.

W 29. tygodniu ciąży po cesarskim cięciu przyszła na świat dziewczynka. Jej chora na COVID-19 matka przebywała w tym czasie w śpiące.

Urodziła dziecko, gdy była w śpiączce

W połowie styczniu 2021 r. 27-letnia Marriam Ahmed została przyjęta do szpitala w Cwmbran w Walii z powodu ciężkiego przebiegu choroby COVID-19. Chorowała też na astmę i wymagała tlenoterapii.

Kobieta była w 29-tygodiu ciąży, gdy lekarze postanowili poddać ją cesarskiemu cięciu. Trzeba było wprowadzić ją w śpiączkę farmakologiczną i podłączyć do respiratora. Jak wspomina, nikt nie dawał gwarancji, że się obudzi, ani że przeżyje jej dziecko.

Poród z zastosowaniem cesarskiego cięcia nastąpił 18 stycznia. Dziewczynka ważyła zaledwie 1,17 kg, niewiele więcej niż torba cukru. Marriam wbrew obawom lekarzy obudziła się już następnego dnia. Nie była świadoma, że po raz drugi została matką (ma już syna).

Nadal jednak jej stan był poważny. Dziecko, które urodziła, zobaczyła dopiero po upływie tygodnia. Wraz z córką, której nadała imię Khadija, opuściła szpital dopiero po upływie dwóch miesięcy. Dziewczynka dobrze się rozwija.

Źródło: PAP