Zamknij

Amerykanka doznała traumy po cesarskim cięciu bez znieczulenia

02.08.2018 11:32

„Daily Mail” donosi o szokującej historii zza oceanu. Młoda Amerykanka z powodu komplikacji przy porodzie musiała zostać poddana cesarskiemu cięciu. Jednak według zeznań kobiety nikt nie podał jej znieczulenia. Teraz Delfina Mota pozywa szpital, by uzyskać zadośćuczynienie za ogromny ból i traumę, którą przeżyła podczas „krojenia na żywca”. Choć poród miał być wspaniałym doświadczeniem, dla młodej Amerykanki był prawdziwym koszmarem.

Cesarskie cięcie bez znieczulenia? To nie średniowiecze! Ta sytuacja wydarzyła się niedawno
fot. Shutterstock

Delfina Mota pozwała szpital, w którym na świat przyszło jej dziecko. Świeżo upieczona mama twierdzi, że cesarskie cięcie, w wyniku którego urodziła dziecko, zostało przeprowadzone bez znieczulenia. Z tego powodu doznała ogromnego bólu i wielkiej traumy.

W czasie porodu siłami natury ciśnienie krwi kobiety znacznie spadło, a akcja serca dziecka nie była wyczuwalna. Wtedy lekarze zdecydowali o wykonaniu cesarskiego cięcia.

Lekarz dyżurny w Tri-City Medical Center w Kalifornii zadecydował o przeprowadzeniu zabiegu, ale według kobiety nikt nie podał jej znieczulenia.

Młoda kobieta pamięta ze szczegółami, jak ostrze przebija jej brzuch. Delfina Mota twierdzi, że głośno krzyczała, by lekarze przestali ciąć, zanim straci przytomność.

Cesarskie cięcie to poważna operacja

Awaryjne cesarskie cięcie wykonuje się wtedy, gdy podczas porodu siłami natury dochodzi do sytuacji zagrożenia zdrowia i życia matki lub dziecka.

Zabieg, choć uznawany jest za bezpieczny, to wciąż pozostaje poważną operacją brzuszną i wymaga znieczulenia, by zapewnić matce godne warunki. Bez podania znieczulenia zachodzi ryzyko doznania wstrząsu z powodu bólu i stresu.

Delfina Mota opisuje, że była przerażona, gdy operacja zaczęła rozwijać się przed jej oczami. Kobieta twierdzi, że był to istny horror.

By przeprowadzić poród metodą cesarskiego cięcia, lekarz musi wykonać długie nacięcie na brzuchu kobiety, a następnie kolejne przez tkankę macicy.

– Gdy to poczułam, zaczęłam krzyczeć: „Przestań, ja to wszystko czuję”. Potem jestem pewna, że straciłam przytomność – relacjonowała kobieta w telewizji NBC.

Zobacz także

Źródło: dailymail.co.uk

________

zdrowie.radiozet.pl/nk