Zamknij

Burmistrz Krosna Odrz. omal nie stracił wzroku. Teraz opowiada o wypadku

Monika Piorun
11.07.2017 11:24

"Niewinny" żart strażaków, którzy podczas gry w siatkówkę na festynie oblali wodą Marka Cebulę, burmistrza Krosna Odrzańskiego, miał tragiczne zakończenie. Strumień wody pod ciśnieniem uszkodził szkła kontaktowe polityka, a jego oczy zalały się krwią. 

facebook.com/Marek Cebula

Finał tej zabawy strażacy z Radnicy w woj. lubuskim zapamiętają do końca życia. Pod koniec czerwca podczas lokalnego festynu dla żartu użyli strażackiej armatki wodnej i oblali ją burmistrza Marka Cebulę, biorącego udział w meczu piłki siatkowej. Nie spodziewali się, że strumień wody będzie na tyle silny, że zniszczy jego soczewki kontaktowe i narazi go na utratę wzroku. 

Oko w oko z silnym strumieniem wody

Konsekwencje tego nieprzemyślanego zachowania były dla polityka bardzo poważne. Przez pewien czas mężczyzna niedowidział. Prawa powieka musiała być zszyta w kilku miejscach, w lewym oku doszło do krwotoku wewnętrznego, zwichnięcia soczewki oraz jaskry wtórnej. Silny uraz oczu po uderzeniu rozpędzonego strumienia wody z armatki bojowego wozu strażackiego spowodował też poważne bóle głowy.

W tym tygodniu, po krótkiej przerwie w sprawowaniu urzędu, burmistrz zamierza wrócić do pracy. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się informacjami o swoim stanie zdrowia i zamieścił kilka zdjęć. Niektóre z nich były na tyle drastyczne, że polityk ostrzegł przed ich oglądaniem.

W jego lewym oku doszło do uszkodzenia więzadełka soczeweki, przez co mężczyzna nie jest w stanie widzieć tak, jak przed feralnym wypadkiem. Jego osłabione oczy nie radzą sobie też z wirusowym zakażeniem, do jakiego doszło w wyniku urazu.

Na razie - oprócz kontynuowania leczenia pod nadzorem okulistów - burmistrz jest skazany na... noszenie ciemnych okularów przeciwsłonecznych, które mają stanowić dodatkową ochronę dla nadwyrężonych oczu.

Wakacyjna przestroga

Ze względu na to, że do nieszczęśliwego wypadku doszło na samym początku wakacji, polityk zwrócił się do wszystkich okazujących mu wsparcie i życzących mu zdrowia za pośrednictwem mediów społecznościowych by potraktowali to, co go spotkało, jako przestrogę i zawsze pamiętali, że bezpieczeństwo jest najważniejsze - zwłaszcza podczas letniego wypoczynku.

Zobacz także

Zrzut ekranu 2017-07-11 o 10.16.27
fot.

A tak burmistrz Marek Cebula wyglądał bezpośrednio po feralnym wypadku:

Zrzut ekranu 2017-07-11 o 11.15.03
fot.

Zobacz także

________

zdrowie.radiozet.pl/π