Bill Cosby stracił wzrok? Aktor twierdzi, że od 2 lat nie widzi

Monika Piorun
28.04.2017 18:23
Bill Cosby stracił wzrok? Aktor twierdzi, że od 2 lat nie widzi
fot. East News

W pierwszym od ponad dwóch lat wywiadzie 79-letni aktor oskarżany o wykorzystywanie seksualne kobiet ogłosił, że jest niewidomy. Jego adwokatom udało się to potwierdzić przez sąd stanowy w Pensylwanii.

Komik, któremu ogromną popularność na całym świecie przyniosła rola dra Cliffa Huxtable'a w sitcomie "Bill Cosby Show", podczas rozmowy z Stacy M. Brown z National Newspaper Publishers Association przyznał się do tego, że nie widzi. Jego problemy ze wzrokiem doprowadziły do utraty zdolności widzenia około dwóch lat temu.

- Pewnego dnia obudziłem się i powiedziałem żonie, że nic nie widzę - twierdzi aktor. Lekarze mieli uznać, że jego wzroku nie da się już uratować. Adwokaci gwiazdora zdołali potwierdzić ten fakt sądownie. 22 maja 2017 roku, podczas kolejnej rozprawy w sprawie gwałtu po podaniu środków odurzających Andrei Constard, prawnicy mają przedstawić raport lekarski dowodzący, że aktor rzeczywiście stracił wzrok.

Sprawa, o którą został oskarżony Bill Cosby, miała wydarzyć się w styczniu 2004 roku w posiadłości gwiazdora w Elkins Park w stanie Pensylwania. Ponad 40 kobiet przyznało, że w przeszłości aktor wykorzystywał je seksualnie, żadna z nich nie wszczęła jednak procesu sądowego. 44-letnia Andrea Constard jest jedyną osobą, z którą procesuje się obecnie Cosby.

Zrzut ekranu 2017-04-28 o 17.44.00 1

Najmłodsza córka gwiazdora - 40-letnia Evin Cosby - stanęła w jego obronie twierdząc, że choć podobnie jak wielu celebrytom jej ojcu często zdarzało się ulegać pokusom, ale zdrady małżeńskie powinny dotyczyć tylko relacji pomiędzy nim a jego żoną. Rodzicom dla dobra całej rodziny udało się zażegnać kryzys. Nigdy nie dochodziło jednak do żadnej przemocy, gwałtów ani ordynarnych zachowań.

Zrzut ekranu 2017-04-28 o 17.55.13

Zobacz także

____

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π