Zamknij

Alergia na stres. Gdy się denerwuje, doświadcza bolesnej pokrzywki

27.05.2021
Aktualizacja: 27.05.2021 12:11
Pokrzywka alergiczna
fot. Shutterstock

Alergia na stres może objawiać się... na skórze. Ciało młodej Angielka pokrywa się pokrzywką, gdy kobieta się denerwuje. Finansistka musiała przerwać obiecującą karierę.

30-letnia Caitlin Taylor z Worcester Park w Londynie rozpoczęła wymarzoną pracę w finansach. Gdy jej kariera zawodowa nabierała tempa, niespodziewanie pojawił się problem, który całkowicie zmienił jej życie.

Alergia na stres - objawy

Caitlin Taylor doznała bolesnej pokrzywki w reakcji na stres. Lekarze długo nie mogli zdiagnozować problemu - w pewnym momencie podejrzewali nawet raka.

Skóra kobiety była czerwona, rozpalona i opuchnięta. Mimo to finansistka nie zwalniała - pracowała po 15 godzin na dobę, dojeżdżając do pracy po 1,5 godziny w jedną stronę. "Przez cały rok wzięłam tylko 2,5 tygodnia wolnego" - wspominała Taylor w rozmowie z "Metro".

Samopoczucie kobiety było coraz gorsze. Do dolegliwości fizycznych doszły problemy psychiczne - napady lęku z dusznością na tle nerwowym. Gdy trzy tygodnie z rzędu musiała szukać pomocy w szpitalu, postanowiła zmierzyć się z problemem.

Alergia na stres - co może pomóc?

Po informacji, że pokrzywka to reakcja na stres, Caitlin Taylor porzuciła pracę, w której zarabiała 55 tys. funtów rocznie i wydała całe oszczędności na dwuipółletnią podróż dookoła świata.

Po sześciu miesiącach w drodze i specjalnej diecie przeciwzapalnej, ciało kobiety wróciło do równowagi.

Dziś Caitlin Taylor cieszy się życiem bez stresu i bez pokrzywki.

Źródło: metro.co.uk